Paylaş

Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor. Telefonunuzdan wifiye bağlantınız da facebook giriş olmuyor ise hangi ayarlara bakmanız gerektiğini konu alacağız.

Yaşlısından gencine varana kadar her kesimin kullanımını sağladığı facebook uygulamasında wifiden bağlanamama sorunu konu alacağız. Dünya geneline baktığınız da en çok kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook uygulaması da diğer uygulamalar gibi internet üzerinden çalışan bir uygulamadır. Son dönemler de ise video paylaşımlarının oldukça artmasından dolayı normal mobil internetleri fazla dayanmamaktadır. İnternetinin hemen bitmemesini isteyen kullanıcı kitlesi wi-fi bulanana kadar facebook uygulamasına giriş yapmamaktadır. Dolayısıyla hal böyle olunca wi-fi olan bir yerde bağlan dedikten sonra facebook’un açılmaması ya da çalışmaması oldukça moral bozan bir durum olacaktır. Böyle durumlarda başka telefonların giriş yapıp yapmadığını kontrol etmeniz gereklidir. Tüm telefonlar girebiliyorsa sizin telefonunuz girmiyorsa bazen modem ile alakalı olabiliyor. Dolayısıyla modemin kapatılıp açılması gereklidir. Tabii bağlı olan kişilere söyleyerek bu işlemi deneyebilirsiniz. Kapanıp açılan modem sorunu gidermezse telefonunuz içerisinde yapılacak ayarları yazı içerisinde paylaşıyor olacağız.

Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor

Telefon wifiye bağlıyken facebook’a girmiyor, facebook wifiden açılmıyor, facebook wifiden çalışmıyor, facebook wifiye bağlıyken girmiyor, wifiden facebooka neden giremiyorum, facebooka wifi üzerinden giriş yapamıyorum. Tüm telefonlar wifi bağlantısı üzerinden giriş sağladığı facebook uygulamasına sizin kendi telefonunuz girmiyorsa bu durumda yapılması gerekenler modem kontrol bağlantılarıdır. Modem de sorun olsa zaten diğer telefonlarda girmeyecektir. Ancak kapanıp açılması gereken bir işlem varsa bunu yapmalısınız. Haricinde telefonların kontrollerini sağlayacağız.

Facebooka wifiden giremiyorum

Evimizde var olan ya da ofisimiz de var olan wi-fi bağlantısına bağlantı kurduğunuz da facebook açılmıyor ise bu durumda yukarı da da belirttiğimiz modem kapatılıp açılması gereklidir. Wifi bağlantısını keserek telefonu kapatıp yeniden açıyoruz. Bunlara rağmen girmiyorsa android ve iphone telefonlar ayrı ayrı olmak üzere hangi ayarların yapılacağını belirteceğiz.

Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor, facebook wifiden çalışmıyor, telefonum facebooka girmiyor, facebook wifiden açılmıyor, facebooka wifiden giremiyorum, facebook wifiden girmiyor

Android telefonunuz wifiye bağlıyken facebook’a girmiyorsa;

  • Öncelikle android telefonumuzun menü ekranına gelerek sırasıyla ”Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adınızın üzerine basılı tutuyoruz>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster bölümüne tıklıyoruz.
  • Gelen ekranı en alta çekerek DHCP alanını Statik IP olarak seçiyoruz.
  • Sonrasında karşımıza çıkan ekranda İP Ve DNS gireceğiniz bir bölüm olacaktır. DNS kısmına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) bilgilerini giriyoruz.
  • Telefonunuzda Facebook’u kapatıp tekrar açmanız durumunda sorun kalmadan giriş yapmalısınız.

iPhone telefonunuz wifiye bağlıyken facebook’a girmiyorsa;

  • Eğer iPhone telefonunuzda giriş yapılmıyorsa bu durumda; Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) kısmına tıklıyoruz.
  • Gelen ekranın alt satırında ”DNS’i Ayarla” kısmına tıklıyoruz.
  • Son olarak gelen ekranda var olan bilgilendirme de ”Elle” işaretleyerek DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazıp bilgilerinizi kaydediyoruz.
  • Facebook uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeniz durumunda sorun kalmamış olacaktır.

Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor, facebook wifiden çalışmıyor, telefonum facebooka girmiyor, facebook wifiden açılmıyor, facebooka wifiden giremiyorum, facebook wifiden girmiyor

Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor, facebook wifiden çalışmıyor, telefonum facebooka girmiyor, facebook wifiden açılmıyor, facebooka wifiden giremiyorum, facebook wifiden girmiyor Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor, facebook wifiden çalışmıyor, telefonum facebooka girmiyor, facebook wifiden açılmıyor, facebooka wifiden giremiyorum, facebook wifiden girmiyorFacebook wifiden çalışmıyor açılmıyor, facebook wifiden çalışmıyor, telefonum facebooka girmiyor, facebook wifiden açılmıyor, facebooka wifiden giremiyorum, facebook wifiden girmiyor

Yapılan işlem aşamaları sonrasında Facebook wifiden çalışmıyor açılmıyor sorunu çözüme kavuşacaktır. Tüm bu ayarlara rağmen hala daha facebook açılmıyorsa lütfen alınan hata ile birlikte durumu bize yorumda belirtiniz.

1 Yorum

  1. Slm.benim ev wifi sadece facebook liteyi acmiyor.onun haricî bütün sitelerde çok iyi çalışıyor.her yolu denedim olmuyor.telefona format bile attım.olmadi.dedigim gibi normal faceyi aciyor sadece litede net yok diyor.normal face de telefonu kasiyor kullanamiyorum.ilginize simdiden tsk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here