Facebook watch nedir ne işe yarar. Watch hakkında bilmediklerinizi sizlerle paylaşarak nasıl kullanıldığını ise birlikte kontrol edeceğiz.

Ülkemiz de ve dünya genelinde artık video paylaşımların daha yaygın olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Tüm sosyal medya uygulamaları içerisinde çeşitli videoları görebilmek mümkündür. Bizler de günlük hayatta, bir yerden bir yere giderken sürekli elimizde telefon video çekmekteyiz. Facebook uygulaması ise teknolojiye ayak uydurabilen ve kendini sürekli gelişen teknoloji üzerinden ilerleten bir uygulamadır. İnstagram’a gelen IGTV özelliği instagram alanında oldukça sevilerek kullanılmaya başlandı ve videolar yayınlanmaya hızla devam etmektedir. Watch özelliği de facebook uygulamalarının tamamına eklenmiş durumdadır. Başlarda bu alanın ne anlama geldiğini bilmeyen kullanıcılar sonrasında girdiklerinde video içeriklerinin kalitesini görünce bu alandan çıkmamaktadır. Watch hakkında merak edilenlere ve bu alana nasıl girileceğine yazı içerisinde bilgileri aktaracağız.

Facebook watch nedir ne işe yarar

Watch nedir, facebook watch ne işe yaramaktadır, facebook watch ne demek, watch yazıyor ama ne demek?, facebook watch nasıl girilir, facebook watch videoları. Facebook hesaplarına getirilen yenilikle birlikte gerek Android gerekse de iOS cihazlarında artık watch alanını bulabilirsiniz. Watch Türkçe’deki anlamı ”İzlemek” tir. Yani buradan da anlaşıldığı üzere uygulamaya gelen watch alanının video yeri olduğu belirtilmektedir. Peki watch alanına nasıl girebiliyoruz.

Facebook watch ne demek

Watch Türkçe anlamı yukarıda da belirttiğimiz üzere izlemek anlamına gelmektedir. Tv alanın da bir çok deneme işlemleri gerçekleştirildi. Ancak bu alanlar da beklenen ilgi gösterilmedi. Fakat son gelen yenilik watch özelliği ile birlikte çeşitli videoların erişimini sağlayabiliyorsunuz.

Facebook watch nedir ne işe yarar, watch nedir, watch ne işe yarar, watch nasıl kullanılır, facebook watch ne demek, facebook watch geldi

Sayfasını takip ettiğiniz video içeriklerine, onun dışında kendiliğinden sizlere sunulan videoların kalitesi bu alanı kuvvetlendirmektedir. Bir çok kullanıcı videoların izlenmesi için genel olarak youtube platformunu kullanmaktadır. Facebook alanında daha fazla ilgi gören ve izlenmiş videoların karşınıza sunulduğu watch alanında video aralarında reklamlarda sunulabilmektedir.

Video genişliğinin fazla olduğu watch eminim herkesin seveceği ve ilgiyle giriş yapacağı bir alan olacaktır. Facebook watch nedir ne işe yarar sorusunu soranlara özel hazırlanan bu yazımız da genel bilgileri aktardık. Bu alana nasıl girileceğini de belirtelim. Uygulamaya bilgisayardan giriş yaptıysanız hemen sol tarafta ”Watch” yazısını göreceksiniz. Buraya girip karşınıza gelen videoları izlemeye başlayabilirsiniz.

Onun dışında telefondan giriş yaptıysanız telefonun orta alanında video şeklinde bir ikon olacaktır. Bu alan watch alanıdır. Giriş yaparak telefonlardan da videoların izlemelerini sağlayabilirsiniz.

İsterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Tik tok sürekli bildirim geliyor gelmesin makalemizi inceleyebilirsiniz.

Facebook watch nedir ne işe yarar, watch nedir, watch ne işe yarar, watch nasıl kullanılır, facebook watch ne demek, facebook watch geldi

Önceki İçerikTik tok sürekli bildirim geliyor gelmesin
Sonraki İçerikinstagram yakın arkadaş ekleyince bildirim gidiyor mu
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here