Paylaş

Facebook video yüklerken kalite düşüyor. Facebook hesabınızda video yüklendikten sonra kalitesiz çıkıyorsa çözüme dair aşamalar yazımızda.

Günlük hayatımızda gitmiş olduğumuz bir mekanın hem fotoğrafını hem de videosunu çekerek sosyal medya hesaplarında paylaşıyoruz. Arkadaşlarımızın olduğu Facebook, twitter ya da instagram hesaplarına hoşumuza giden paylaşımları onlarda görsün diye işlem sağlayabiliyoruz. Görüntünün kaliteli olabilmesi için üst marka ve modellerde telefon almaktayız. Ama yükleme işlemleri bittiğinde videonun kalitesiz çıkması hem istenilen görüntünün gelmemesini hem de üzülmenize sebebiyet vermektedir. Facebook uygulamasında video yükleme işlemlerinizle ilgili ayarları harici olacak şekilde sağlayabiliyorsunuz. Örneğin videonun HD kalitede yüklenebilmesi için video ayarları alanından HD alanını aktif hale getirmelisiniz. HD olarak yükleme işlemlerini açmanız durumunda artık videoyu nasıl çektiyseniz daha kaliteli bir şekilde Facebook hesaplarınızda paylaşabilmeniz mümkün hale gelecektir. Hazırsanız eğer şimdi ayarların nereden yapıldığına birlikte bakalım.

Facebook video yüklerken kalite düşüyor

Facebook hd yüklemiyor, facebook video hd kalitede değil, facebook videomu kalitesi yüklüyor, facebook video kalite düşüyor, facebook video yüklendiğinde kalite neden düşüyor, facebook video kalite ayarları nasıl yapılır, facebook videomun kalitesi düşmesin. Yüklenen videonun kalitesinin düşmesini eminim hiç kimse istemez. Görüntü ne ise o şekilde yüklenmesi videoda istenilenin diğer kişilere aktarılmasını sağlayacaktır. Facebook’ta bu alanda kullanıcıların isteğine yanıtsız kalmamış durumdadır.

Facebook video kalitesi düşmesin

Hazırlamış olduğunuz videonun paylaşımını sağlamadan önce ilk olarak facebook uygulamasına girelim. Hesabın içerisine giriş yaptığımız da ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim sağlayarak oradan da ‘’Videolar ve Fotoğraflar’’ sekmesine giriş gerçekleştirelim.

Facebook video yüklerken kalite düşüyor, facebook hd yüklemiyor, facebook videomun kalitesi düşmesin, facebook video yüklerken kalite düşmesin, facebook hd video yüklenmiyor, facebook video hd eklenmiyor

  • Videolar ve fotoğraflar alanına geldikten sonra ‘’Video ayarları’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Onun hemen altında ‘’HD yükle’’ kısmının karşısındaki alan kapalı konumdadır.
  • Bu alanı aktif hale getirdikten sonra artık yükleyeceğiniz video HD kalitede yüklemesi sağlanacaktır.
  • Videonun yüklenimi gerçekleştirirken internet bağlantısının hızının kontrolleri yapıldıktan sonra yükleme sağlamanız daha faydalı olacaktır.
  • Kaliteli videolarınızı belirtilen ayarlar eşliğinde yüklemeye başlayabilirsiniz.
  • Olur da bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız durumu bizlere yorum alanından belirtebilirsiniz.

Ayarların sağlanması sonrasında facebook video yüklerken kalite düşüyor sorunu çözümlenmiş olacaktır. Haricinde dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Panda antivirüs programını yükleyemiyorum yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Facebook video yüklerken kalite düşüyor, facebook hd yüklemiyor, facebook videomun kalitesi düşmesin, facebook video yüklerken kalite düşmesin, facebook hd video yüklenmiyor, facebook video hd eklenmiyorFacebook video yüklerken kalite düşüyor, facebook hd yüklemiyor, facebook videomun kalitesi düşmesin, facebook video yüklerken kalite düşmesin, facebook hd video yüklenmiyor, facebook video hd eklenmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here