Paylaş

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor. Facebook’ta video izlediğiniz sırada bağlantı gücünü kontrol et uyarısı alıyorsanız hatanın çözümü yazımızda.

Paylaşımların genel merkezi olarak bilinen facebook hesaplarında artık ileri derece de video paylaşımları yapılmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanıcıyı kendi bünyesinde barındıran uygulama da paylaşım zenginliği ise hat safa da. Facebook’ta video paylaşımları sonrasında videoları izleyen kullanıcılar bağlantı gücünü kontrol et uyarısıyla karşı karşıya kalmaya başlamış durumdadır. Bu hata genlikle yapılan canlı yayınlara bağlantı esnasında meydana gelmektedir. Yaşanan bu durum videonun donmasına, kasma olmasına ya da oynatılamıyor diye hata vermesine sebep olmaktadır. Videoyu olduğundan fazla kişi izliyor ve buna bağlı sürekli kalp ve beğeni gönderiliyorsa bu da buna sebep olmaktadır. Ancak farklı telefonlardan hiç sorunsuz izlenebilirken kendi telefonunuzda böyle bir durum var ise o halde yapılan araştırmalarımıza bakınca sorunu giderebileceksiniz.

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor

Facebook bağlantı gücünü kontrol et sorunu nasıl giderilir?, facebook bağlantıyı kontrol et diyor, facebook video donuyor, facebook videoyu izleyemiyorum, facebook video kasıyor, facebook hesabında video açıldıktan sonra oynatılamıyor, facebook videoyu izlerken bağlantıyı kontrol et uyarısı ile karşı karşıya kalıyorum. Facebook her alanda kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Bunun içinde video kalite seviyesi de en üst derecede hareket etmektedir. Bağlantı gücünü kontrol et diye bir hatayla karşılaşanlar için çözüme yönelik ayarları araştırdık.

Facebook bağlantı gücünü kontrol et

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapılan bir canlı yayını ya da bir videoyu izlemek istiyorsunuz. Video içerisine giriş sağladığında şayet bağlantı gücünü kontrol et diyorsa bu durumda ilk kontrol internet bağlantısıdır. Bağlantının yavaş olup olmadığını kontrol ederek wifiden bağlanıyorsanız modemi kapatıp açmanız gerekmektedir. Mobil veriden bağlanıyorsanız bağlantınızın hızı buna yetmiyor olabilir. Ama ben bunların hiç birini yaşamıyorum diğer videolarım saniyesinde açılıyor sadece facebook videosun da bu sorunu yaşıyorum diyorsanız bu durumda aşağıdaki adımları inceleyelim.

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor, facebook bağlantı gücünü kontrol et, facebook video donuyor, facebook video kasıyor, facebook video çok yavaş, facebook video oynamıyor

Öncelikle facebook uygulamasını android ve iphone telefonlarında olmak üzere indirmeler sağlanabilmektedir. Dolayısıyla her iki telefon içinde kontrollerimizi sağlayacağız. Telefonunuza gireceğiniz DNS ayarlarıyla birlikte sorunumuz giderilmiş olacaktır. İlk olarak android telefonumuz için yapılacak adımlara bakalım;

  • Facebook hesabında video bağlantı gücünü kontrol et diye açılmıyorsa android telefonunuz içerisinden sırasıyla ”Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adına basılı tutarak>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster kısmına giriş yapıyoruz.
  • Beraberinde sayfayı en alta çektiğimiz de DHCP alanını Statik IP olarak düzeltiyoruz.
  • İP Ve DNS gireceğiniz bir bölüm gelecektir. DNS alanına (198.153.192.1 ve 198.153.194.1 ya da 8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazarak telefona kaydedelim.
  • DNS bilgilerini kaydedip daha sonrasında telefonu kapatıp açarak facebook’a girerek videoyu izleyebilirsiniz.

Facebook uygulamasını iphone telefonda kullanıyor ve telefonunuzdaki facebook’tan video izleme sırasında bağlantı gücünü kontrol et hatası varsa aşağıdaki adımları takip edelim;

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor, facebook bağlantı gücünü kontrol et, facebook video donuyor, facebook video kasıyor, facebook video çok yavaş, facebook video oynamıyor

  • Telefonumuzdan sırasıyla; Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) yazan bölüme tıklıyoruz.
  • ”DNS’i Ayarla” seçeneğiyle giriş yapalım.
  • Burada bizlere 2 adet seçenek belirtecektir. ”Elle” olanı işaretledikten sonra DNS bölümüne (198.153.192.1 ve 198.153.194.1 ya da 8.8.8.8 ve 8.8.4.4) dns’lerini ayrı ayrı deneyerek kaydetme işlemlerini yapalım.
  • Telefonumuza bilgileri kaydetmesini sağladıktan sonra uygulamaya girerek gönül rahatlığı ile videolarınızı izlemeye başlayabilirsiniz.

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor, facebook bağlantı gücünü kontrol et, facebook video donuyor, facebook video kasıyor, facebook video çok yavaş, facebook video oynamıyor

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor sorunundan ötürü videolarınızı rahatça izleyemediğiniz için belirtilen aşamalarla birlikte probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.

Facebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor, facebook bağlantı gücünü kontrol et, facebook video donuyor, facebook video kasıyor, facebook video çok yavaş, facebook video oynamıyorFacebook video oynatılamıyor bağlantı kontrol et diyor, facebook bağlantı gücünü kontrol et, facebook video donuyor, facebook video kasıyor, facebook video çok yavaş, facebook video oynamıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here