Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook video kalitesi arttırma ve optimize etme ayarları konusunda bilgi vereceğiz.

Dünyanın en çok girişi gerçekleştirilen sosyal medya uygulamalarından birisi olan Facebook uygulamasında girişlerin günden güne artış gösterirken paylaşılan içeriklerdeki video içeriklerinde de istekler buna bağlı olacak şekilde artmaktadır. Facebook video kalitesi arttırma ve optimize etme noktasında gereken verilerden size bahsedeceğiz.

Videodaki düşük oranın çıkma nedenleri çok olmasından ötürü size bu nedenlerle alakalı gerekli olan bilgilendirme vereceğiz. Videonun kalitesindeki sorunun ilk başlarda internet tabanlı olduğunu söylemek mümkündür. Bağlantılarınızı nasıl kontrol edeceğinizi ve bu hususta neler sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

Facebook video kalitesi arttırma ve optimize etme

Facebook video kalitesi arttırma

Facebook video kalitesi arttırma konusunda bir fikir alışverişi yapmak isterseniz eğer bu konudaki veriler hakkında size bilgi vereeğiz. İlk olarak mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bağlantılarınızı bu şekilde kontrol etmenizle beraber sorununuzu gidermiş olacaksınız. Tüm bu vermiş olduğumuz bilgiler eşiğinde eğer sorun devam ediyor ise ve videolarınızdaki kalite oranı diğer kullanıcılara göre düşük ise buna dur demek sizin elinizde olan işlemdir.

Uygulamanın kendi içerisinde vermiş olduğunuz kısıtlamaya bağlı olarak da sorun yaşıyor olabilirsiniz. Her ihtimali göz önünde bulundurmanız gerektiğinden dolayı tüm bu kontrolleri birlikte incelemesini sağlayacağız. İlk olarak Facebook uygulamasına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriniz.

Facebook video optimize etme noktasında ayarlar kısmına gediğinizde ‘’Hücresel veri kullanımı’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. İlgili alana girişinizi gerçekleştirmeniz doğrultusunda burada ‘’Optimize’’ seçeneğinin işaretli olması gerekmektedir. Optimize seçeneği işaretli değil ise videolarınızdaki kalite düşüklüğü tamamen buradan kaynaklanmaktadır.

Bağlantı seçenekleri arasında kontrollerin işleme koyulabilmesi için yapmanız gereken ayarlardan birisi ise budur. Ancak siz burayı işaretlemenize rağmen videodaki kalitesizlik devam ediyorsa bunun çözümü için yapmanız gereken ise durumu Facebook yöneticilerine bildirmek olacaktır. Yöneticiler tarafından ilgili kontroller yapılarak tarafınıza bilgilendirme verilecektir. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz. Facebook ile alakalı yaşanan sorunlarla ilgili yazılarımıza tüm hızımızla devam etmekteyiz.

Facebook video kalitesi arttırma ve optimize etme
Önceki İçerikFacebook video çözünürlüğü düşük ve bozuk
Sonraki İçerikXiaomi Redmi Note format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here