Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook video çözünürlüğü düşük ve bozuk diyenler özel konumuzu ele aldık.

Facebook uygulamasında izlemiş olduğunuz videoların kalitesiz olduğunu düşünüyorsanız eğer bunu düzeltmenin de sizin elinizde olduğunu bilmelisiniz. Çözünürlük ayarlarını sorunsuz şekilde işleme koymak için yapılması muhtemel adımlardan bahsedeceğiz. Facebook video çözünürlüğü düşük ve bozuk ise aşamalardan başlayabiliriz.

Verdiğimiz bilgiler ışığında hata almadan giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Facebook dünya genelinde en fazla girişi yapılan sosyal medya uygulamalar arasında başı çekmektedir. Hal böyleyken sizin videolarınızda sorun olması ister istemez can sıkıntısına neden olacaktır.

Facebook video çözünürlüğü düşük ve bozuk

Facebook video çözünürlüğü düşük

Facebook video çözünürlüğü düşük muhtemelen internet bağlantısıyla alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantınızda bir problem olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Mobil veriden bağlanıyorsanız eğer wifi ağına, wifi ağından bağlanıyorsanız eğer mobil veriye bağlanarak deneme gerçekleştirmesi yapabilirsiniz.

Siz ağınızı değiştiriyor olmanıza rağmen yine de düşük kalitede görseller açılıyor ise eğer çözüme yönelik ayarlar için yapılması muhtemel adımlar için gerekenleri ele alacağız. Tabi bu işlemleri Facebook’un kendi içerisinde koyacağımızı da bilmenizi isteriz.

Şimdi isterseniz neyin nasıl ilerleneceğine ilişkin bilgileri gözden geçirelim. İlk önce düşük çözünürlüğün önüne geçilebilmesi için nerelere giriş yapılacağını ele alacağız. Tabi bunun yanı sıra videonun düşük kalitede yüklenebileceğini de hiçbir zaman unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Video diğer hesaplarda normal iken sizin hesabınızda bu şekilde açılıyor ise sizin Facebook hesabınızla alakalı sorun olabilir. Facebook içerisine girerek bu hatanın giderilmesini sağlayacağız.

Facebook video çözünürlüğü bozuk

Facebook video çözünürlüğü bozuk problemine dur diyebilmek için hesabınıza erişim sağlayınız. Hesabınıza girişinizle birlikte sağ üst ya da sağ alt kısımda bulunan üst üste çizgili butona tıklayınız. Buraya tıkladığınızda açılan sayfanın hemen alt tarafında ayarlar sekmesi yer alacaktır. Ayarlar bölümüne girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte ‘’Hücresel veri kullanımı’’ alanına gelmeniz gereklidir.

Ki zaten bu alanda hemen ayarlar bölümünün içerisinde yer almaktadır. İlgili alana dokunmanızla birlikte veri tasarrufu seçeneğini göreceksiniz. Geldiğiniz alanda bu seçenek seçili ise muhtemelen videoların düşük çözünürlükte ve bozuk çözünürlükte açılma nedeni buradan kaynaklanmaktadır. Siz eğer veriler düşük kalitede gelsin internet az gitsin istiyorsanız bu alanı aktif durumda tutmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Facebook video çözünürlüğü düşük ve bozuk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz