Facebook telefona onay kodu gelmiyor 2018 yılında soruna bir çözüm geldi mi? Kodmatik gelmiyor, kod gönderildi diyor ama olmuyor diyenler için detaylar yazımızda.

Dünya geleninde artık yaşlısından gencine varana kadar herkesin bir facebook hesabı bulunmaktadır. Öyle ki herkesin elinden artık telefonlar düşmemektedir. Evimize gittiğimiz de eskisi gibi sohbetler yerine artık telefonların düşülmediği gözlemlenmektedir. Açılan taklit hesaplar ise bunların yanına eklenirse inanılmaz bir kitleye ulaşan Facebook’ta güvenilirlik adımı da üst seviyelere çıkarılmaktadır. Bunun nasıl olduğunu merak edenler için daha öncesinde yazdığımız yazılarda görebilirsiniz. En güvenilir hesabı koruma sistemi ise kodmatik kodu belirlemektir. Belirlenen bu işlem ile birlikte artık hesabımıza giriş gerçekleştirseler dahi telefonumuza gelen onay kodu ile birlikte bu tarz sorunlar ile karşı karşıya kalınmamaktadır. Yalnız bu işlem hep yolunda gitse de bazen de tam tersi olaylar yaşanabilmektedir. Belirlenen kodmatik kodu bazen bizim telefonlarımıza da mesaj olarak gelmemektedir. Ya da geldiğin de giriş yaptığımız da sorun olmaktadır. Hatta bazen telefon hatlarını facebook’ta belirlediğimiz kodmatik kodundan ötürü unuttuğumuz anlarda değiştirebiliyoruz. Böyle durumlarda da eski telefona kod gideceğinden ne yapılacağına ilişkin şaşırıp kalınmaktadır. Biz de bunun artık son bulabilmesi adına incelemelerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız.

Facebook telefona onay kodu gelmiyor 2018

Facebook kod eski telefonuma gidiyor, facebook telefonuma mesaj gelmiyor, facebook koduma ulaşamıyorum, facebook kodmatik alamıyorum, kod gelmiyor, kodmatik gelmiyor ise ne yapmalıyım, facebook kod sorunu, facebook kodum telefonuma sms olarak gelmiyor. Facebook hesabınızda yaşanan kod sorununun önüne geçilebilmesi için yapılacak işlem adımlarını sizlere sunacağız. Böylelikle kod sorununa dair ne gerekiyorsa hepsini çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Facebook kodmatik gelmiyor

Facebook hesabınızda telefonunuza mesaj gelmiyor ise ya da belirlenen kod telefona ulaşmıyor ise bu durumda sağlanacak işlemleri anlatacağız. Yapılan işlem ayarları sonrasında sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

 • İlk olarak Facebook hesabınıza doğru olan şifrenin giriş işlemlerini sağladıktan sonra facebook sizden telefonunuza gönderilen kodu isteyecektir.
 • Sayfanın hemen altında var olan ”Kod almadın mı?” ikonuna tıklamalısınız.
 • Buraya tıkladıktan sonra ”Diğer seçenekler” sekmesini göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra ”Facebook’a bir istek gönder” alanına tıklıyoruz.
 • Ardından karşınıza bir pencere ekranı açılacaktır.
 • Bu aladan hesapta geçen adınızı soy adınızı giriyorsunuz.
 • Alt kısma ise Facebook’un sizlerle iletişime geçeceği bir mail adresi giriyoruz.
 • Operatörünüzü giriyorsunuz.
 • Karşılaşmış olduğunuz sorunu seçeceksiniz.
 • Karşılaştığınız soruna ise ”Sayın Facebook yöneticileri, kod telefonuma ulaşmıyor ya da telefonumu değiştirdiğim için kod eski numara gidiyor. Yeni numaram 05300xxxx ‘dir. Kontrollerin yapılıp tarafıma geri dönüşün sağlanmasını arz ederim” yazıp göndermelisiniz.
 • Daha sonrasında verilen iletişim bilgisine istinaden kodun yenilenmesi için bilgi gelecektir. Bu işlem 10 gün gibi bir süre dilimi içerisinde bekletebilir. Bilginiz olsun.

Facebook telefona mesaj gelmiyor

Belirtilen işlem ayarlarını yaptıktan sonra hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda sizlere bir kaç sorularımız ve bu sorular içerisinde cevaplarımız yer alacaktır.

 • Şayet sizler SİM kart değişikliğine gittiyseniz toplamda 72 saat içerisinde mesaj alıp verme işlemi sağlayamazsınız.
 • Onun haricinde SMS gelmediği ile ilgili operatörünüz ile iletişime geçtiniz mi? Onlarla görüşüp mesaj alışverişinde sorun olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.
 • Haricinde başka bir telefondan kod istemeyi denediniz mi? Belki bundan ötürü de sorun yaşıyor olabilirsiniz.
 • Operatörü arayıp gelen özel mesajları iptal ettirmiş olabilirsiniz. Bu çok önemli bir konudur. Şayet böyle bir işlem gerçekleştirildiyse mesaj bundan dolayı da gelmiyor olabilir.
 • Tüm bu işlemler neticesinde hala daha sorun yaşıyorsanız ”Buraya” tıklayarak yaşanan sıkıntıyı tekrar dile getirebilirsiniz.

Facebook telefona onay kodu gelmiyor 2018 işlemler neticesinde sorun giderilmiş olacaktır. İyi gezintiler dilerim. Şayet sorun yaşayan olursa veya sorunu hala devam eden varsa bunu yorum kısmından bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz