Paylaş

Facebook telefon numarasından ismi bulma. Facebook isim soy isimden değil de telefondan numarasından arama yaparak kişi bulmayı anlatacağız.

Sosyal medya hesaplarımıza üyeliğimizi yaptıktan sonra anında bizlere öneriler sunmaktadır. Gelen önerilerdeki arkadaşlarınız ya rehberde var olan kişilerdir. Ya da mail kullanımı yapıyorsanız eğer oradan senkronize olan kişilerin öneri olarak karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Facebook kayıt olma işlemleri tamamlanmasıyla beraber arkadaşlarınızın aramalarını üst alanda bulunan ara butonundan sağlayabiliyorsunuz. Tanıdıklarınızla arkadaş oldukça zaman içerisinde öneriler kısmına da tanıyor olabileceğiniz kişilerin olduğu bilgiler gelmektedir. Ancak bir arkadaşınızın numarasını biliyorsunuz fakat bu kişinin ismini facebook’un arama çubuğuna yazdığınızda karşınıza gelmiyorsa farklı yönde aramak isteyebilirsiniz. Yani facebook uygulamasına farklı şekilde isim soy isim bilgisi yazmışsa eğer sizin onu isim soy isimle bulma gibi bir imkanınız bulunmamaktadır. Telefon numarasından arama işlemlerini yaparak kişiyi direk olarak bulma işlemlerini yapabilirsiniz. Şimdi bu aramayı nasıl ve nereden yapılacağına beraber göz gezdireceğiz.

Facebook telefon numarasından ismi bulma

Facebook numaradan kişi arama, facebook telefon numarasından ismi arama, facebook telefon numarasından isim arama, facebook telefon numarasından adı bulabilir miyim, facebook telefon numarasından birini arama. Arama alanına yazılan isim soy isim verilerinden herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı taktirde elinizde bulunan telefon numarası üzerinden ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook numaradan kişi arama

Diyelim ki telefonunuzda arkadaşınızın akrabanızın bir numarası var. İsim soy isim araması sağlandığında arama alanında herhangi bir bilgiye ulaşamıyorsunuz. Bu durumda ilgili telefon numarasını Facebook hesabına girdikten sonra arama kısmına girerek aratma yapalım.

Facebook telefon numarasından ismi bulma, facebook numaradan kişi arama, facebook numaradan isim arama, facebook telefon numarasından kişi arama, facebook numaradan birini arama, facebook numaradan kişi nasıl aranır

Aramalara kapalı değilse numarayı girdiğinizde kişinin direk Facebook hesabına erişim sağlayabilirsiniz. Numaradan kişinin profiline ulaşabilmek içinde aynı şekilde arama yaptığınız kişi mevcut telefon numarasını kendi hesabına senkronize etmesi yani eklemiş olması gereklidir.

Bazı kişiler ise kendi telefon numaraları üzerine hesap açılıp açılmadığını bu şekilde kontrol etmek isteyebilirler. Ki zaten en kolay yöntem de bu yöntemdir. Sizden habersiz bir hesap açıldığını görmeniz halinde direk silme işlemlerini yapabilirsiniz. Facebook hakkında merak ettiklerinizi bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here