Paylaş

Facebook tehditkar mesajı şikayet etme. Facebook üzerinde sizi birisi mesaj yoluyla tehdit ediyorsa bu durumu facebook’a nasıl iletileceğini konu aldık.

Topluluk kurallarına son derece önem veren Facebook uygulamasında gün geçtikçe kullanıcıların isteklerine bağlı formlarda çıkmaya başlamaktadır. Genel anlamda form doldurarak şikayet edilen hesaplarda daha hızlı şekilde müdahale yapılmaktadır. Normal hayatta olduğu gibi sosyal medya hesaplarında da hiç kimse sizi öyle önüne geldiği gibi tehdit edemez. Yani şiddet içerikli bir mesajın sizde bırakacağı psikoloji ister istemez fazla olacaktır. Mesaj yoluyla bizlere tehdit savuran kişilerin hesapların kapatılabilmesi için nelerin gerekli olduğunu araştırdık. Şantaj ve şikayet yönünde şikayet formunu doldurmak buna çözüm olmamaktadır. Tehdit mesajları için ayrı bir form alanı geliştiren Facebook uygulamasında formu bu forma nereden ulaşılacağını ise inceledik. Sizlerde hazırsanız eğer forma nereden ulaşacağımıza gelin birlikte bakalım.

Facebook tehditkar mesajı şikayet etme

Facebook mesajla tehdit ediyorlar, facebook tehdit mesajını bildirme, facebook tehdit mesajını şikayet etme, facebook mesaj nasıl şikayet edilir, facebook mesajı şikayet etme nerede, facebook mesajı bildirme. 2019 yılına girdikten sonra facebook platformunun içerisinde önemli gelişimler olmuştur. Ana sayfa geliştirilerek kullanıcılara daha farklı bölümler getirilmiştir.

Facebook mesajla tehdit alıyorum

Facebook hesaplarında yapılan yenilikler sadece bunlarla sınırlı değildir. Video paylaşım merkezi, Marketplace alanı geliştirilmiştir. Alanlar geliştirildikçe daha fazla kişilerle tanışma imkanımız olmaktadır.

Facebook tehditkar mesajı şikayet etme, facebook tehdit alıyorum, facebook tehdit yiyorum, facebook tehdit ediliyorum, facebook tehdit mesajı şikayet etme, facebook mesajı şikayet etme

Bunların yanı sıra facebook bizlerin artık gerçekteki bilgilerle hesap açmamızı istemektedir. Fake hesaplar fark edildiği andan itibaren Facebook tarafından kapatılmaya gitmektedir. Gerçek hayatta belanınız olan biri bundan dolayı sizi kolay şekilde bulabilmektedir. Ve ardından sizlere hesap üzerinden tehdit bari sözler söyleyebilmektedir.

  • İşte bu yazıları görmemek ve hesabını tamamen kapatabilmek için https://www.facebook.com/help/contact/497274833784151?helpref=faq_content#_=_ alanına girişimizi sağlıyoruz.
  • Ekranda bulunan bilgilerini kendinize bağlı olarak doldurmasını sağlıyorsunuz.
  • En altta yer alan kısma kişiyle yaşanan sorunu kısaca bir özel geçiyorsunuz.
  • Son olarak gönder demeniz halinde sorun tam anlamıyla giderilmiş olacaktır.
Facebook tehditkar mesajı şikayet etme, facebook tehdit alıyorum, facebook tehdit yiyorum, facebook tehdit ediliyorum, facebook tehdit mesajı şikayet etme, facebook mesajı şikayet etme

Facebook tehditkar mesajı şikayet etme işlemleri yukarıdaki şekilde devreye koyduktan sonra facebook yetkilileri tarafından durum incelenerek hesabın kapatılmasına gidilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here