Paylaş

Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası. Ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı ile gelen hata dns bağlantısıyla alakalı olduğu için nelerin gerekli olduğunu anlatacağız.

Öncesinde verilmiş olan bir DNS bağlantısından ötürü facebook’ta hatalarla karşılaşabilirsiniz. Sıklıkla karşımıza gelen hatalardan birisi olan ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı hatası oldukça yaygınlaşmaya başlamış durumdadır. Yaşanan bu hata ile ilgili olarak bilgisayarınızın ya da telefondan giriş yapıyorsanız telefonunuzun DNS ayarlarının değiştirilmesi gerekiyor. Ayarlar için, iphone, android ve windows işletim sistemli bilgisayarınızdan bu adımların hangi yollar ile girileceğini de belirteceğiz. DNS bir sitenin açılmasına imkan sağlarken diğer bağlantı yaptığınız alanlara girişe engel olabilen bir ayardır. O yüzden bir tanımlama sağlanması esnasında bunu göz önünde bulundurarak dns değişikliğine gitmeniz de fayda bulunmaktadır. Oldu ki değiştirdiniz diyelim tekrardan hangi bağlantı ayarlarını takip edilmesi gerekiyor ona da birlikte göz atacağız.

Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası

Facebook sunucu bulunamıyor, facebook dns hatası veriyor, facebook dns sunucu hatası alıyorum, facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı diyor, facebook dns hatası neden geliyor, facebook sunucuya bağlanmıyor, facebook dns değiştirme işlemleri için ne yapmam lazım. Alınan hatalar elinizi ayağınızı bir birine girmesine neden olursa panik yapmadan tüm işlemlerinizi aşağıdaki gibi ileriye götürmeniz yeterlidir.

Facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı

Bilgisayar üzerinde giriş yaptığınız da bu hata meydana gelirse bu durumda dns ayarlarının nereden yapıldığını birlikte kontrol edeceğiz;

Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası, facebook sunucu bulunamıyor, facebook dns değiştirme, facebook dns hatası, facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı, facebook ana makine hatası

  • Wi-fi simgesinin üzerine gelerek sağ tıklayıp oradan da ”Ağ ve internet ayarları ögesini açın” bölümüne tıklıyoruz.
  • Oradan da ”Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” yazdıktan sonra wi-fi ya da ethernet yazısının üzerine gelerek sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  • Sonrasında ”İnternet protokolü sürüm 4” giriş yaptıktan sonra DNS ekranına ulaşmış olacaksınız.

Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası, facebook sunucu bulunamıyor, facebook dns değiştirme, facebook dns hatası, facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı, facebook ana makine hatası

İphone telefonlar da ise;

  1. Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) kısmına tıklıyoruz.
  2. Sonra ”DNS’i Ayarla” ve ardından iki tane bilgi size sunulacaktır. Bunlardan ”Elle” olarak işaretledikten sonra DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazarak kaydedebilirsiniz.
  3. Sonrasında sorun kalmayacaktır.

Android telefonlar da ise;

‘Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adına basılı tutarak>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster” alanından aşağıya doğru indiğinizde DHCP bölümü görünecektir. Oradan da Statik IP olarak güncelliyoruz. İP Ve DNS gireceğiniz bir alan olacaktır. DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) değiştirebilir ya da var olan DNS bağlantılarını girebilirsiniz.

Bu sayede oluşan Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası sorunda kalkmış olacaktır.

Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası, facebook sunucu bulunamıyor, facebook dns değiştirme, facebook dns hatası, facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı, facebook ana makine hatası Facebook sunucu bulunamıyor dns hatası, facebook sunucu bulunamıyor, facebook dns değiştirme, facebook dns hatası, facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı, facebook ana makine hatasıFacebook sunucu bulunamıyor dns hatası, facebook sunucu bulunamıyor, facebook dns değiştirme, facebook dns hatası, facebook ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı, facebook ana makine hatası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here