Facebook şunu yapmak istiyor nedir. Facebook hesabına giriş yapanlar son dönemlerde sayfanın sol üst bölümünde bu bildirimle karşılaşmaktadır. Ne işe yaradığı yazımızda.

Hayatımıza giriş sağladığı günden bugüne her geçen gün daha fazla kullanıcıya sahip olmayı başaran tek platform Facebook’tur. Facebook önceleri genç kesimlerin daha fazla kullanım sağladığı platform iken artık tüm kesime hitap edebilen bir sosyal medya ağı olmayı başarmıştır. Facebook üzerinde yaşanan sorunlarla ilgili de tüm yazılarımızı sizler için hazırlayıp yayınlamasını sağlamaktayız. Hazırlanan bu yazımızda ise facebook’a giren kullanıcılar sol üst köşede şöyle bir uyarı ile karşılaşmaktadır; ”www.facebook.com şunu yapmak istiyor” şeklinde bilgi sonrasında engelle ya da izin ver mi denilmesi gerektiği ise merak konusudur. Çoğu kullanıcı ise ayarın bozulmaması için x işaretine tıklamaktadır. www.facebook.com şunu yapmak istiyor nedir? Bu bizden neden istenir ona dair tüm bilgilendirmeleri sizlere sunarak sorunumuzu ortadan kaldıracağız. İsteğe bağlı olacak şekilde artık siz engellemesini sağlar ya da izin verme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook şunu yapmak istiyor nedir

Facebook uyarı bildirisi veriyor, facebook bildirimleri gösterme nedir?, facebook şunu yapmak istiyor ne demek, facebook şunu yapmak istiyor izin verirsem ne olur, facebook bildirim bilgilendirmesi veriyor. Youtube uygulamasında var olan abone oluşlar sonrasında kanal sahipleri kanallarına bir görsel atınca abonelere otomatik olarak bildirim gitmektedir. Bu işlem de abonelerin uygulama içerisinde bildirimlerden haberdar olmasına yaramaktadır. Facebook’ta bu bildirim sayesinde haber vereceği tüm kullanıcılara tek bir paylaşımla yayınlama sağlamayı hedeflemektedir.

Facebook şunu istiyor

Belirtilen şekilde bildirimlere izin ver seçeneği tıkladığınız taktirde hesabınız da paylaşılan görsellerle ilgili bildirim alabilmeniz sağlanacaktır. Facebook şunu yapmak istiyor uyarısının temelinde yatan neden de budur. Bu bilgilendirme mesajını sadece facebook hesabında görmeyebilirsiniz. Tüm platformlarda görebilmeniz de mümkündür.

Web sitelerinin çoğunda var olan bu bildirim ayarı kullanıcıların bilgilendirmesine sebebiyet vermektedir. Sizler de bilgilendirme almak isterseniz ”İzin ver” ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Engelle dediğiniz de başınıza bir iş gelmemektedir. Sadece bildirim almak istemediğinizi nazikçe ret etmiş olacaksınız.

Facebook şunu yapmak istiyor nedir sorusunun yanıtını hazırlamış olduğumuz yazı içerisinde sizlere belirtmiş bulunuyoruz. Bilgilendirme amaçlı yazılan yazımız umarım tarafınıza faydalı olmuştur.

 

Önceki İçerikGoogle chrome çerezlerini kapatma açma
Sonraki İçerikFacebook profil önizlemesi çalışmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz