Paylaş

Facebook şuan da bu özelliği kullanamazsın hatası . Facebook’a giriş yapmaya çalıştığınızda böyle bir uyarı alıyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Facebook uygulamanıza girişiniz sırasında bir çok hatayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Önemli olan bu hatalar karşısında neler yapılacağıdır. Facebook şuan da bu özelliği kullanamazsın hatası da bu hatalardan birisidir. Almış olduğunuz bu hatanın çözümüne yönelik izleyeceğiniz aşamalara değindik.

İlk bakıldığında giriş sorunu gibi görünmese de giriş esnasında gelen bu hata ister istemez canınızı sıkacaktır. Hatanın hemen altında ise ‘’Topluluğumuzu spam içeriklerden korumak için belirli bir süre içinde paylaşım, yorum veya diğer şeyleri ne sıklıkta yapabileceğini sınırlarız. Daha tekrar başlayabilirsin.’’ Bilgisi yazacaktır.

Fakat ne olursa olsun sonuçta giriş aşamasında bu hatayı alıyorsunuz. Ve bir şekilde bu hatanın giderilmesi için araştırma içerisine girdiniz. Şimdi vereceğimiz bilgiler ışığında sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Facebook şuan da bu özelliği kullanamazsın hatası

Sizden bu aşamada tek isteğimiz sakinliğinizi korumaktır. Sakin bir şekilde anlattıklarımızı işleme koymanız halinde problem kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır. Aldığınız hatanın hemen altında ‘’Hesabını geri al’’ butonunu görmeniz gerekiyor.

Facebook özelliği kullanamazsın

Hesabını geri al butonuna tıkladıktan sonra hesabını bul alanına yönlendirileceksiniz. Bu alana hesaba giriş yaptığınız bilgilerin girişini gerçekleştirin. Daha sonrasında karşınıza şifreni yenile ekranı gelmesi gerekiyor.

Şifre yenileme ekranına geldiğinizde ise kodun hangi şekilde gönderilmesini istiyorsanız onu işaretleyin. Ve daha sonrasında alt kısımda bulunan ‘’Devam’’ butonuna dokunun. Beraberinde sizin mail ya da telefon numaranıza kod gönderimi yapılması gerekiyor. Gelen kodu ilgili ekrana giriş yapmanız halinde şifreniz yenilenecektir.

facebook özelliği kullanamazsın

Şifre yenilemesiyle birlikte artık hesabınıza giriş yapmış olmalısınız. Ancak siz şifre yenile ekranındaki bilgilere sahip değilseniz eğer bunların hiçbirine erişim yok butonuna tıklayın.

Facebook hesabınızda topluluk kurallarını ihlal etmeniz durumunda hesabınıza böyle kısıtlamalara maruz bırakılabilir. Bunun yaşanmamasını istiyorsanız yorum, beğeni ve istek göndermeye dikkat etmelisiniz. Elbette yaptığınız paylaşımlara da oldukça önem gösterin.

Facebook’ta karşılaştığınız hata ile ilgili yapmanız gerekenleri anlattık. Artık sizlerde bu bilgilere sahipsiniz. Olur da eklemek istedikleriniz olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Facebook şuan da bu özelliği kullanamazsın hatası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here