Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook sponsorlu mesaj oluşturma ve verme işlemleriniz için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Dünyanın en fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook uygulamasına reklam veren kitlenin fazla olduğunu söylemekte mümkündür. Nitekim instagram alanından da sponsorlu reklam vermek istiyorsanız eğer Facebook hesabınızın olması gerekmektedir. Son zamanlarda Facebook sponsorlu mesaj oluşturma ve verme aşamalarını araştıran kişilerin fazlalaştığını söylememiz mümküdnrü.

  • Sponsorlu mesajlarınızın oluşturmasını sağlamanız halinde tekliflerinizi, tanıtımlarınızı ve güncellemelerinizi de aynı doğrultuda hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.
  • Bu gönderim işlemlerinizi işletmenizin ‘’Messenger’’ alanında konuştuğunuz kişilere olacağını da bilmenizde yarar bulunmaktadır.
  • Elbette ayarları daha öncesinde hiç yapmadıysanız nereden ve nasıl olduğu konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz.
  • Bizde bu konudaki aşamalarınızı nereden sağlayacağınıza ilişkin çözümü görsel ve yazılı biçimde sizlere paylaşacağız.

Facebook sponsorlu mesaj oluşturma ve verme

Facebook sponsorlu mesaj oluşturma

Facebook sponsorlu mesaj oluşturma ayarının işleme alınabilmesi için öncelikle https://www.facebook.com/adsmanager/manage/campaigns?act=297475342 bu alana girişinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İlgili alana girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte karşınıza sayfanın gelebilmesi adına tarayıcınızdan Facebook hesabınızın açık olması gereklidir. Açık değilse giriş yapmanızı isteyen bir ekranla karşılaşacaksınız. Hesabınızın bilgilerini girmenizle birlikte açılan sayfada sırasıyla;

  • Bir kampanya adı seçin adı altında bir ekran gelecektir. O ekranda ‘’Mesajlar’’ bölmesini işaretleyip ilerleme sağlıyoruz.
  • Daha sonrasında bir kampanya adı ve bütçe oluşturmanızla birlikte ‘’İleri’’ diyoruz.
  • Ayarların devamında ‘’Reklam türü’’ bölümünde ‘’Sponsorlu mesajlar’’ seçeneğini seçip ilerleme yapıyoruz.
  • Ardından bütçenizin ne kadar olacağını ve aynı zamanda planınızı seçmeniz gerekmektedir.
  • Hedef Kitle kısmında, Yeni Bir Hedef Kitle Oluştur seçeneğini veya Gelişmiş Seçenekleri Göster’e tıklayarak (isteğe bağlı) Kayıtlı Bir Hedef Kitleyi Kullan’ı seçimini sağlayıp ilerleme gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlar neticesinde karşınıza ‘’ Sponsorlu mesajlar, son 24 saat içinde aktif olan veya bir yıl boyunca aktif olmayan konuşmalara gönderilmez. Yine de, bu parametreler değişikliğe tabidir. Reklam seti başına tek bir kişi için tek bir sponsorlu mesaj yayınlanır.’’ Bilgilendirmesi gelecektir. ‘’İleri’’ diyerek işlemlerinize devam ediyoruz.

Facebook sponsorlu mesaj verme ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise ‘’Mesaj şablonu’’ alanından sadece metin ya da metin ve şablon seçeneğini seçerek ilerleme yapabilirsiniz.

Mesajınızı yazıp isteğe bağlı olacak şekilde de resim yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından reklamın düzenlemesini bitirerek yayınla düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır. İlgili aşamalar esnasında aklınıza takılan bir konu ya da yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Facebook sponsorlu mesaj oluşturma ve verme
Önceki İçerikYAAY bildirim açık ama gelmiyor ve alamıyorum
Sonraki İçerikiPhone mesaj ön izlemelerini kapatma ve gizleme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here