Facebook şifre sıfırlama maili geliyor. Şifre yenileme talebinde bulunmasına rağmen şifre değiştirme maili alıyorsanız neden olan sebeplere bakacağız.

Facebook’a üye olduğunuz sırada giriş yaptığınız mail adresinize hesap içerisinde işlemleriniz mail olarak gönderilmektedir. Uygulama içerisinde sağladığınız işlemlerin mail adresinize gelmemesini istiyorsanız uygulamada bu ayarları kapalı hale getirebilirsiniz. Şifre değiştirmesi sağladığımızda da kod mevcutta giriş sağlanan mail adresine gönderilmektedir.

Facebook şifre sıfırlama maili geliyor

Mail adresinize girdiğinizde Facebook’tan şifre yenilemeyle alakalı bilgi maili aldıysanız ve bu işlemi siz yapmadıysanız moraliniz bozulabilir. Hesabınızı çalmak isteyenler bu işlemi gerçekleştirmiş olabilir. Panik halinde yapacağınız işlemler ise sorunu daha da büyüteceğinden dolayı yapmanız gerekenleri geniş kapsamlı şekilde yazıya dökmüş bulunuyoruz.

Facebook sürekli mail gelmesin, facebook mail neden geliyor, facebook şifre değiştirme mailini nasıl giderebilirim, facebook şifremi sıfırlamak istememe rağmen sıfırlama maili atılıyor, mail hesabıma facebook şifre sıfırlama maili neden gelmekte. Aklınızı kurcalayan bu sorunun yanıtını bulabilmek için araştırmaları bitirmiş bulunuyoruz. Eğer işlemi siz yapmadıysanız başka kişiler kendi hesabının şifresini değiştirecekken sizin hesabınızı girmiş olabilir.

Facebook sürekli sıfırlama maili alıyorum

Facebook’ta sizinle aynı isimden binlerce kişi bulunabilir. Bu kişiler hesapları bul alanına isim soy isim bilgilerini girdiyse eğer yanlışlıkla sizin profilinizi seçmiş olabilir. Haliyle şifre yenileme kodu da size gelmektedir.

Facebook şifre sıfırlama maili geliyor, facebook şife değiştirme maili geliyor, facebook sürekli şifre sıfırlama geliyor, facebook şifre sıfırlaması gelmesin

Kasıtlı yapılan bir işlemse de bu durumda güvenlik önlemlerinin arttırılması gerekiyor. Örneğin iki faktörlü kimlik doğrulama henüz daha hesabınızda aktif değilse, aktif işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

  • İki faktörlü kimlik doğrulamanın hesaba dahil edilmesiyle birlikte artık şifrenizi değiştirmek isteyenler şifreyi değiştirmeyi başarsalar bile sizde ki kod olmadan hesaba erişim yapamayacaklardır.
  • Onun dışında siz şifre değiştirmesi yapmamanıza rağmen hala daha değiştirme bilgi mailini alıyorsanız bunu kafanıza takmanıza gerek bulunmuyor. Hesabınız güvende ve başka birinin eline geçmemiştir.

Sadece değiştirme işlemleri için yanlışlık yapılmış olabilir veya da kasıtlı yapılsa bile amaca ulaşılamamıştır. Yine de bu mailleri almak istemiyorsanız uygulamada ki mailin değişikliğe gidebilir ya da mail almayı kapalı hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz