Paylaş

Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum. Sayfada yorumlar nasıl kapatılır? Yorum kapatma sağlayabilir miyim? Sorunların cevap bulması için işlemleri anlatacağız.

Facebook hesaplarında oluşturulan sayfalarımıza gereksiz ve üslupsuz yorum yapana kitle sayısı oldukça fazladır. Bir kaç kişi için yapılan gönderileri yorumlara kapatmak isteyen kullanıcılar ise bir çok araştırma sağlamaktadır. Normal de belli sözcükleri küfür filtresine ekleme yapanlar dahil bunun engellemesinin önün geçememektedir. Bu ve benzeri tarz durumlarda sayfanızı yorumlara kapatılma işlemlerinin var olup olmadığını araştırmış bulunmaktayız. Öncelikle açılan sayfanın yorumlara komple kapalı tutmanız hem sizin için hem de sayfa ziyaretçileri için olumsuz bir yönü olacaktır. Çünkü paylaşım sağlanan bir gönderi ne kadar yorum alırsa o kadar kişi o yorumu görecektir. Haliyle bir kaç kişi için tüm ziyaretçilerinize yorumu kapatmak çok uygun olan bir işlem değildir. Zaten bunu facebook yetkilileri de düşünmüş olacak ki sayfa yöneticileri için yorumları kapatma alanında bir işlem koymamıştır. Yalnız bunun yanı sıra uygunsuz yorum yapan kişileri tek tek sizin engel yapmanıza imkan sağlamıştır. Yani bir kaç kişiyi o sayfadan engellemesini sağlamanız durumunda artık ne beğeni ne de yorum yapamaz.

Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum

Facebook sayfasında yorumları kapatma, facebook sayfamda yorumlar nereden kapanır?, facebook sayfamda yorumları kapatabilir miyim?, facebook sayfamdaki yorumlar nasıl engellenir?, facebook sayfama gelen yorumların hepsini kapatmak istiyorum. Facebook sayfasında yapılan bir gönderiye bir kaç kişinin yaptığı uygunsuz yorumlar yüzünden sayfanızı komple yorumlara kapatmaya gerek bulunmamaktadır. Bunun için nelerin gerekli olduğuna gelin birlikte göz atalım.

Facebook sayfasında yorumları kapatma

Yazımızın en başında da belirttiğimiz üzere sayfada gönderilerin tamamının yorumlara kapatılması facebook tarafından istenilen bir durum değil. Tabi bu sizin içinde istenilen bir durum olmasın. Çünkü sayfalar fazla kişiye ulaşmak adına açılan bir platformlardır. Bu sayfalara uygunsuz yorumlar elbette gelecektir. Ancak siz facebook hesabında oluşturduğunuz sayfaya önem veriyorsanız. Uygunsuz yorum yapan bir kaç kişiyi engelledikten sonra uygunsuz paylaşım yapmak isteyen kişiler sayfanız da bu yorumlara fırsat verilmediğini bilir ve böyle bir hamle içerisinde bulunmaz.

Bunların yanına ek olarak o kişilerin nasıl engelleneceğini ise birlikte göz atacağız. İlk önce sayfamıza gelerek uygunsuz yorum yapan kişilerin belirlenmesini sağlıyoruz.

  • Bu kişiler belirlendikten sonra sayfanın üst tarafında bulunan ”Ayarlar” kısmına tıklıyoruz.
  • Sonrasında sol sütunda bulunan ”Kişiler ve diğer sayfalar” kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Gelen ekranda engellemek istediğimiz kişileri tek tek seçtikten sonra ayar ikonuna tıklıyoruz.
  • Buraya tıkladığınızda ise ”Sayfada engelle” butonu göreceksiniz.
  • Sayfadan engellemiş olduğunuz bu kişiler artık ne yorum, ne beğeni, ne de yapılan paylaşımları göremeyecektir.
  • Biraz uğraş isteyen bir işlem ama bunu yapmanız eminim hem sizi hem de ziyaretçilerinizi rahatlatacaktır.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum problemiyle ilgili aklınıza takılan sorular var ise bunu yorumdan belirtmeniz yeterli olacaktır.

Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum, sayfamda yorumlar kalkmıyor, facebook sayfasında yorumları kapatma, facebook sayfamda yorumlar nasıl kapanır, facebook sayfamda yorumlar kapanmıyor, facebook sayfamda yorumları engelleme

Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum, sayfamda yorumlar kalkmıyor, facebook sayfasında yorumları kapatma, facebook sayfamda yorumlar nasıl kapanır, facebook sayfamda yorumlar kapanmıyor, facebook sayfamda yorumları engelleme Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum, sayfamda yorumlar kalkmıyor, facebook sayfasında yorumları kapatma, facebook sayfamda yorumlar nasıl kapanır, facebook sayfamda yorumlar kapanmıyor, facebook sayfamda yorumları engelleme Facebook sayfamda yorumları kapatamıyorum, sayfamda yorumlar kalkmıyor, facebook sayfasında yorumları kapatma, facebook sayfamda yorumlar nasıl kapanır, facebook sayfamda yorumlar kapanmıyor, facebook sayfamda yorumları engelleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here