Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook sayfamda instagram bağlantısını kesme işlemlerinin nereden sağlanacağı konusunda sizi aydınlatacağız.

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanıcı kitlesine sahip Facebook ve instagram hesabına reklam verenlerin sayısının da fazla olduğunu söyleyebiliriz. Hesabınızda gezinti sağlarken ‘’Sponsorlu reklam’’ seçenekleri çok görmüşsünüzdür. İnstagram’da bunu yapabilmeniz için bağlantı vermeniz gerekmektedir. Facebook sayfamda instagram bağlantısını kesme işleminin nasıl ilerleteceğini sizinle paylaşacağız.

  • Belirttiğimiz gibi instagram’da reklam verebilmeniz için Facebook sayfasına bağlantıyı vermeniz gereklidir.
  • İnstagramı Facebook sayfanıza bağlamadan herhangi bir reklam verilemeyeceğini de bilmenizi isteriz.
  • Tüm bu bilgiler ışığında ilerleyen zamanlarda Facebook hesabınızda instagram bağlantısını kaldırmak isteyebilirsiniz.

Facebook sayfamda instagram bağlantısını kesme

Facebook instagram bağlantısını kesme

Facebook instagram bağlantısını kesme aşamalarını sizler için adım adım paylaşacağız. Normal şartlarda Facebook güncellemeden önce bu işlemi çok rahat bir şekilde sağlayabiliyordunuz. Ancak sayfaların değişen ara yüz bilgilendirmelerinden dolayı çoğu kullanıcı sayfaların ayarlar alanına giremediklerini belirmektedir.

İnstagram bağlantınızın kesilebilmesi için sayfanın ayarlar alanına giriş yapmanız gereklidir. İşlemin yapılandırılabilmesi adına ise öncelikle bilgisayar tarayıcınızdan boş bir internet sayfası açın. Ve adres alanına businees facebook yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Gelen sayfada ilk alana giriş gerçekleştireceksiniz.

Tarayıcınızda aynı zamanda sayfanızın bağlı bulunduğu Facebook hesabınızın da açık olması gereklidir. Kapalı ise businees facebook alanına erişim sağlayamazsınız. Dolayısıyla hesabınızı açarak o şekilde giriş sağlamanız da fayda bulunmaktadır. İlgili ekrana geldiğinizde açılan sayfanın sol tarafında ‘’Ayarlar’’ seçeneğini göreceksiniz. Ayarlar alanına giriş yapıldığında gelen sayfada ‘’Sayfa ayarları’’ adı altında bir seçenek gelecektir. Oranın içerisine giriş sağlayın.

facebook instagram bağlantısı

Facebook instagram bağlantısı ayarlarınız için ilgili ekrana geldiğinizde sol tarafınızda bulunan ‘’İnstagram’’ simgesinin üzerine dokunun. Buraya dokunduğunuzda eğer ilgili alanda daha öncesinde instagrama bağlanma durumu olmuşsa mevcut instagram hesabınızın bağlı olduğunda dair bilgilendirme olacaktır.

Sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ise ‘’İnstagram bağlantısını kes’’ şeklinde bir bilgilendirme olacaktır. Onun üzerine tıklayıp instagram bağlantınızı kesebilirsiniz. İnstagram bağlantısını facebook’tan belirtilen şekilde kesebilirsiniz. Sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Facebook sayfamda instagram bağlantısını kesme
Önceki İçerikXioami Black Shark 2 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikFacebook sayfama instagram ekleme ve bağlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here