Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook sayfama instagram ekleme ve bağlama ayarlarının nereden sağlanacağı konusunda sizi aydınlatacağız.

Reklam verenlerin ilgi odağı olan Facebook ve instagram uygulamalarında verilen reklamların ön plana çıkması ve her iki alanda da reklam verilebilmesi için instagram’ı Facebook bağlamanız gereklidir. Facebook sayfama instagram ekleme ve bağlama aşamalarının nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • İnstagram hesabınızı Facebook sayfanıza entegre edebilmeniz için izlemeniz gereken ilk yöntem olarak bir sayfanızın olması gereklidir.
  • Yani siz normal şartlarda reklam vermek istiyorsanız Facebook’ta bir sayfanızın olması gerekmektedir.
  • İnstagram hesabınızın da kişisel hesapta değil profesyonel hesapta tanımlı görünmesi lazım.

Facebook sayfama instagram ekleme ve bağlama

Facebook sayfama instagram ekleme

Facebook sayfama instagram ekleme adımları konusundaki ayarlarınız için öncelikli olarak Facebook sayfasına giriş gerçekleştirmeniz gereklidir. Normalde bunun birden fazla yöntemi bulunsa da biz en rahat yöntem ile ilerleme sağlayacağız.

Facebook sayfanızın olduğu ekrana geldikten sonra tarayıcınızdan farklı bir sayfa açmanız gerekmektedir. Farklı bir sayfa açmanızla birlikte arama alanına businees facebook yazıp enter tuşuna basarak gelen ekrandan ise en ilk sayfaya dokunmanız gereklidir. Ayarlarınızla birlikte Businees alanına ulaşmanızla birlikte artık işlemleriniz daha kolay hale gelmiş olacaktır.

Açılan sayfanın sol menü ekranında bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Ve daha sonrasında ise ‘’Sayfa ayarları’’ bölmesine dokunun. Gerçekleştirilen ayarlar neticesinde Facebook sayfanızın ayarlar bölümüne girmiş olacaksınız. Açılan sayfanın sol menü ekranında bulunan ‘’İnstagram’’ simgesini göreceksiniz. Onun üzerine dokunup ilerleme sağlamanız gerekmektedir.

Facebook sayfama instagram bağlama

Facebook sayfama instagram bağlama ayarlarınızla ilgili işlemlere devam ederken açılan sayfada ‘’İnstagram bağla’’ seçeneğinin üzerine dokunun. Gerçekleştirilen işlem aşamalarınızla birlikte mevcut instagram hesabınıza giriş için bilgileri isteyecektir.

O bilgileri bilmeden ekleme işlemini sağlayamayacağınızı da bilmenizi isteriz. İnstagram bilgilerini girmeniz doğrultusunda artık instagram hesabınızı facebook sayfanıza bağlamış olacaksınız. Hata alırsanız aldığınız hata ile birlikte durumu bize yorum alanından bildirmeniz de fayda bulunmaktadır. Tüm bu aşamalar neticesinde sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir husus olur ise onu da bize yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Facebook
Facebook sayfama instagram ekleme ve bağlama
Önceki İçerikFacebook sayfamda instagram bağlantısını kesme
Sonraki İçerikFacebook sayfa ayarları nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz