Paylaş

Facebook sayfalar kısayol çubuğu gözükmesin. Hesabınızda sayfalar kısayolu çıkmasın kaybolsun istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarınıza sürekli güncelleme geldiğini görebilirsiniz. Bu güncellemelerin gelmesindeki en büyük neden hesaptaki gezintilerinizi daha kolay yapmanızdır. Lakin siz Facebook hesabınıza yeni gelen sayfalar kısayol çubuğu çıkmasın kaybolsun istiyorsanız ayarları nereden yapacağınızı konu aldık.

Facebook hesaplarınızda gezintilerinizi yaptığınız sırada sayfaların ve grupların çoğaldığını fark etmişsinizdir. Hal böyle olunca da Facebook yetkilileri de bu alanda önemli yeniliklere gitmiştir. Son olarak sayfalar kısayol çubuğunu da hesaplarınıza dahil ettiğinden dolayı bunu sizde fark etmişsinizdir.

Bana henüz gelmedi diyebilirsiniz. Fakat uygulamanızı güncelleme ile birlikte sizin de hesabınızın alt kısmında sayfalar kısayol çubuğunun olduğunu göreceksiniz. Bu çubuğun bu alanda görünmesini istemiyorsanız bazı ayarları sağlamanız gerekiyor.

Facebook sayfalar kısayol çubuğu gözükmesin

Ayarların ne olduğunu bilmediğinizden dolayı böyle bir araştırma içerisine girdiğinizin farkındayız. O yüzden konuyu fazla uzatmadan hangi yolları takip etmeniz gerektiğine geçelim.

Facebook sayfalar kısayolu çıkmasın

Facebook uygulamanızı en güncel halini kullanıyorsanız eğer bu durumda sayfalar kısayol çubuğu hesabınızın alt kısmına getirilmiştir. Getirilen bu kısayolun çıkmaması ya da kaybolması için ilk olarak hesabınıza giriş yapın.

facebook sayfalar kısayolu çıkmasın
  • Android telefonlarınız da sağ üst alanda, iPhone telefon kullanıyorsanız da sağ alt kısımda üst üste çizgili bir butona göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın.
  • Ve daha sonrasında ise sayfayı aşağıya doğru çekip ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ yazısına tıklayın. Oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne dokunun.
  • Açılan ekranı hafif aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Kısayollar’’ yazısını göreceksiniz.
  • Bu yazının hemen altında bulunan ‘’Kısayol çubuğu’’ kısmına dokunun.
  • Kısayol çubuğu adı altında bir sayfa göreceksiniz. Onun altındaki ‘’Sayfalar’’ yazısının karşısındaki tik sizde sağa doğru olması gerekiyor.
  • Burayı sola kaydırmanız ile birlikte Sayfalar kısayolu hesabınızdan kaybolacaktır.
  • Diğer kısayolların da hesabınızda görünmesini istemiyorsanız hepsinin tik işaretini sola kaydırın.

Yayınladığımız yazımızda Facebook sayfalar kısayol çubuğu gözükmesin sorunuyla ilgili yapılması gerekenleri ele aldık. Bundan sonra siz de yukarıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Facebook ile ilgili sormak ya da eklemek istediklerinizi bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

facebook sayfalar kısayolu kaybolsun
Facebook sayfalar kısayol çubuğu gözükmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here