Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda Facebook sayfa ismi değiştirme nasıl yapılır sorusunun yanıtını alabilmeniz için gerekli olan bilgileri anlatacağız.

Facebook sayfa ismi değiştirme işlemini daha öncesinde hiç yapmadıysanız bu ayarları nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı bir şekilde konu aldık. Adımları belirttiğimiz şekilde işleme koymanız durumunda sorunu çözümlemiş olacaksınız.

Bildiğiniz üzere Facebook uygulamanız içerisinde artık istediğiniz şekilde sayfa açabiliyorsunuz. Açtığınız sayfaların isimlerini ise daha sonrasında beğenmeyebilirsiniz. Ya da takipçilerin isteği üzerine oluşturmuş olduğunuz sayfa ismini değiştirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise sayfa takipçileri yüksek olan sayfaları satın almaktadır. Satın aldığınız sayfanın ismini de değiştirebilirsiniz. Bu işlemlerin hangi alandan sağlandığını ise yazı içerisinde detaylı şekilde anlatacağız. Böylelikle Facebook sayfa ismi değiştirme nasıl yapılır sorununuzu gidermiş olacaksınız. Lakin sayfa ismi değiştirme işlemlerini sürekli yapamayacağınızı bilmenizi isteriz.

Facebook sayfa ismi değiştirme

Facebook hesabınızda sayfa ismi değiştirme işlemini bir kere yaptığınızda 7 gün boyunca tekrar değişmeyeceğini bilmenizi isteriz. Buraya kadar hem fikir isek eğer sayfa ismi değiştirme aşamalarını aşağıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz.

facebook
 • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Daha sonrasında hesabınızda oluşturduğunuz sayfanın bulunduğu alana gelin.
 • Geldiğiniz ekranın hemen sol bölümünde ‘’Hakkında’’ kısmına tıklayın.
 • Açılan ekranın orta bölümünde adı yazan bir bölüm göreceksiniz. Onun hemen karşısında sizin sayfanızın ismi olacaktır.
 • Düzenle butonuna tıklayın. Ve daha sonrasında aklınızdaki sayfa ismini gelen ekrana yazın.
 • Verdiğiniz sayfa adı başka biri tarafından kullanıyor ise bu durumda farklı bir isim vermelisiniz.
 • Ki zaten bu işlemlerinizi yaptığınız sırada Facebook sizleri bu hususta uyaracaktır.
 • Facebook sayfa ismini belirttiğimiz alandan değiştirebilirsiniz.
 • Değişiklik işlemleriniz sırasında sorunla olursa bunun nedeni internet bağlantınızın kesilmesiyle alakalıdır.
 • Bağlantılarınızı kontrol edip tekrar deneme yapın.
 • Ayarlarınızı bu şekilde sağladığınız da sorununuzu gidermiş olacaksınız.

Facebook sayfa ismi değiştirme nasıl yapılır işlemlerini yukarıda belirttiğimiz şekilde sağlayabilirsiniz. Bu aşamada takıldığınız bir yer olabilir. Ya da sormak istedikleriniz olabilir. Bu bilgileri bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Facebook sayfa oluşturan kullanıcılara özel ilgi göstermektedir. Bunun nedeni de sayfalarınızda ki etkileşimin daha fazla olmasıdır. O yüzden sayfa oluşturduğunuz da reklam vererek daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

sayfa ismi değiştirme
Facebook sayfa ismi değiştirme nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here