Paylaş

Facebook şantaj şikayeti tehdit alıyorum. Facebook üzerinde birisi sizi görüntülerini ya da mesajlarınızla tehdit ediyorsa çözüm yazımızda.

Facebook alanında zamanında görüşme yapmış olduğunuz kişi daha sonrasında başınıza bela olabilmektedir. Elinde bulundurduğu mesaj, görüntü ya da video ile sizi para karşılığında tehdit ediyorsa bu durumun önüne geçebilirsiniz. Adınıza açılan sahte bir hesapta istenmeyen görüntülerin paylaşılması halinde bu size ve ailenize zarar verebilmektedir. Facebook ve diğer sosyal medya uygulamaları sizin kişisel haklarınızı topluluk kuralları gereğince önem vermektedir. Yani uygulama da biri sizin hakkınızı ihlal ettiğinde o kişiyi şikayet ederek bir sonuca bazen varamıyoruz. Bu da bizim sinir kat sayılarımızın artışına sebebiyet vermektedir. Normalde şikayetler 20-25 kişi üzerinde olması durumunda dikkate alınmaktadır. Fakat bazen bu sayıda geçerliliğini korumadığı için facebook sizi şikayet eden kişilerin direk URL bağlantılarını kendilerine iletmenizi istemektedir. İletilen bu durum sonrasında da aynı gün içerisinde hesabın kapatılmasına gidilecektir.

Facebook şantaj şikayeti tehdit alıyorum

Facebook tehdit alıyorum, facebook şantaj şikayet formu, facebook mahrem görüntülerim yayınlanıyor, facebook adıma hesap açılmış, facebook fotoğraflarım izinsiz paylaşılıyor, facebook resimlerimi başka biri paylaşıyor. Sorunlarına artık bir dur diyebilmek için ilgili formun detay bilgisini sizlerle paylaşarak şikayetinizi yapmanız halinde problem ortadan kalkacaktır.

Facebook resimlerimi başka biri paylaşıyor

Size ait bir görselin başka bir hesapta paylaşılması eminim kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Sizin onayınız dışında farklı bir hesap açılarak görsellerinizin paylaşılması suçtur. Facebook böyle bir durumu bire bir kendisine iletilmesini istemektedir.

Facebook şantaj şikayeti tehdit alıyorum, facebook şantaj şikayet formu, facebook tehdit ediliyorum, facebook mahrem görüntülerim yayınlanmasın, facebook başkası adımı kullanıyor, facebook adıma hesap açılmış

  • Buraya tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriş yapmanız gerekiyor.
  • Burada genel olarak dikkat edilmesi gereken nokta o kişinin URL bağlantısını kopyalamanızdır.
  • Onun haricinde de facebook’un iletişime e-posta adresi yerine sizin giriş sağlayabildiğiniz bir mail adresi girmeniz olacaktır.
  • Sonrasında ilave bilgilere de yine aynı şekilde hesabın yapmış olduğu uygunsuz paylaşımların ve size yapmış olduğu tehditlerin içerik bilgilerini yazmanız yeterlidir.

Yapılan şikayet sonrasında Facebook yetkilileri tarafından konunun incelemesi yapılarak hesabın kapatılmasına yönelik işlemler gerçekleştirilecektir. Facebook şantaj şikayeti tehdit alıyorum sorunu için belirtilen forum üzerinden ayarlarınızı tamamlamanız yeterlidir.

Facebook şantaj şikayeti tehdit alıyorum, facebook şantaj şikayet formu, facebook tehdit ediliyorum, facebook mahrem görüntülerim yayınlanmasın, facebook başkası adımı kullanıyor, facebook adıma hesap açılmışFacebook şantaj şikayeti tehdit alıyorum, facebook şantaj şikayet formu, facebook tehdit ediliyorum, facebook mahrem görüntülerim yayınlanmasın, facebook başkası adımı kullanıyor, facebook adıma hesap açılmış

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here