Paylaş

Facebook sahte kimlikle hesaplar calınıyor. Facebook’ta sahte kimlik oluşturularak kullanıcıların hesapları çalınmakta. Konu detayları haberimizde.

Bir sosyal medya hesabı oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de girilen bilgilerin doğru ve net bir şekilde olunmasıdır. Bu bilgilerin daha sonrasında ise herkese açık olacak şekilde gözükmemesine dikkat edilmesi gereklidir. Herkesin size dair bilgilerin bilinmesi ilerleyen dönemlerde sizlere sorun yaşatılacaktır. Bazen hesaplarımız başka kişiler tarafından çalınabiliyor. Çalınan bu hesapların kurtarılabilmesi ya da şifre unutulması durumunda hesabın tekrar geri alınabilmesi için bilgilerinizin kimlik bilgileriyle uyuşması istenmektedir. Bazı kullanıcılar bilgiler uyuşmadığından dolayı sahte kimlik yapan kişilerle iletişime geçerek sahte kimlik oluşturmasına gitmektedir. Bu işlem çoğu zaman işe yaramaktadır. Ancak bunu illegal olarak kullanan kullanıcılar da bulunmaktadır. Yani sizin hesabınız da doğum bilgileriniz veya kişisel bilgileriniz herkese açık konumda ise bu durumda bu bilgilerle birlikte kimlik üretimi yapılarak facebook ile iletişime geçilebilir. Şifrenin değiştirilmesi durumunda da artık siz de hesabınıza erişim sağlayamazsınız. Bu durum sizleri yıpratabilecek bir durum haline gelmeden önlem almanız en doğru olanıdır.

Facebook sahte kimlikle hesaplar calınıyor

facebook hesabım çalınıyor, facebook sahte kimlikle hesap kurtarma, facebook kimlik sahte olunca anlar mı?, facebook hesabıma erişim sağlayamıyorum, facebook kimliğimi kabul etmiyor ne yapabilirim?, facebook’taki bilgilerle hesaptaki bilgilerim uyuşmamaktadır. Facebook hesabına dahil olurken verdiğimiz bilgiler hesabımızdaki bilgilerle uyuşmuyor ise bu durumda bazı kişiler sahte hesap açarak hesapları kurtarmaktadır. Bazı kişiler ise bu durumu farklılaştırarak sahte kimlik üretimi yaparak hesapları çalmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için de izlenecek çözüm yöntemlerini sizlere sunacağız.

Facebook sahte kimlik sorunu

Sahte kimliklerle hesapların kurtarılmasına ilişkin işlemleri sağlayan kullanıcıların sayıları nasıl fazla ise aynı yöntem ile hesap çalınmaları da o kadar fazladır. Durum ile ilgili artık çeşitli kanallar da nasıl yapıldığını belirten videolar dahi gezmektedir.

Facebook sahte kimlikle hesaplar calınıyor, facebook sahte kimlik sorunu, facebook sahte kimlik, sahte kimlik oluşturma, sahte nüfus cüzdanı, facebook sahte kimlik hesap kurtarma

Sahte bir kimlikle hesabınızın çalınmamasını istiyorsanız ilk olarak facebook’a iletilen bilgilerin doğru olması gereklidir. Harici durumunda ”Hakkında” kısmında var olan bilgilerin hiç kimseye gözükmeyecek şekilde ayarlanmasının sağlanması gereklidir.

Bunların hepsinin sağlamanız halinde güvenilir alınabilmesi için hesap ile alakalı bir kaç işlem daha ele alınması gereklidir. Tüm bu müdahaleler sonrasında sorun kalmayacaktır. Emniyetin de bu konuda ciddi araştırmalar yapıldığı bilinmektedir. Ancak işi o kadar yapan çok kişi var ki hangisiyle ya da kiminle uğraşılsın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here