Paylaş

Facebook resmi profil yapma nerede. Mevcut resminizin profil resmi olarak ayarlayabilmek için ayarların nasıl olduğunu yazımızda anlatacağız.

Sosyal medya hesaplarımızda resim ya da video paylaşımı yaptığımız çok oluyordur. Ama konu profil resmine gelince bu alana koyacağınız resmi ölçüp biçerek değişikliğine gidiyoruz. Facebook hesabınızda öncesinde paylaştığınız resmi ‘’Profil resmi yap’’ seçeneğine tıklayarak değişikliğini devreye koyabiliyordunuz. Akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte eskiden olduğu kadar artık bilgisayarlardan çok fazla Facebook uygulamasına girilmemektedir. Akıllı telefonlar yaygın değilken tüm kullanıcılar hesaplarına genelde bilgisayar üzerinden giriş sağlamaktaydı. Facebook uygulaması içerisinde paylaştığınız bir resmi profil resmi olarak ayarlayabilmek için telefonunuzdan bu seçeneği göremiyorsanız bu durumda nasıl bir yol izleyeceğinizi haberimizde detaylı aktaracağız. Normalde bilgisayarda yapmış olduğunuz işlemlerin çoğunu telefon üzerinden de yapabiliyorsunuz. Resmin profil olarak ayarlanabilmesi adına işlemler aşağıdaki gibidir.

Facebook resmi profil yapma nerede

Facebook resmi profil yapma, facebook profil resmi ayarlama, facebook profil resmi yap nerede, facebook profil resmi yap gözükmüyor, facebook profil resmi yap bende çıkmıyor, facebook profilimi değiştirmek istiyorum ancak profil resmi yap hesabımda görünmüyor. Şeklinde iletilen sorunun çözüm bulabilmesi için ilgili araştırmalarımızı bitirmiş bulunuyoruz. Telefondan göremediğiniz taktirde hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş gerçekleştiriyoruz.

Facebook profil resmi ayarlama

Bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil resminizin olduğu alana tıklıyoruz. Profil resmini değiştir demiş olsa bile siz mevcut bir resmi profil resmi yapmak istediğiniz için bu alanı geçiyoruz.

Facebook resmi profil yapma nerede, facebook profil resmi ayarlama, facebook profil resmi yap bende yok, facebook profil resmi yap gözükmüyor, facebook profil resmi yap çıkmıyor, facebook profil resmi yapamıyorum
  • Profil resmi yapacağınız fotoğrafın üzerine gelerek alt bölmede ‘’Seçenekler’’ yazısını görmeniz gerekiyor.
  • Oraya tıkladıktan sonra karşınıza ‘’Profil resmi yap’’ bilgilendirmesi gelecektir.
  • Profil resmi yap butonuna tıkladıktan sonra resmin boyutunun ayarlanacağı ekran gelecektir. Boyutu da ayarlayarak ileri derseniz değişiklik işlemleri devreye sorunsuz şekilde girmiş olacaktır.
  • Facebook hesabında daha öncesinde paylaştığınız bir fotoğrafı belirttiğimiz bu ayarla birlikte profil resmi olarak ayarlayabilirsiniz.

Facebook resmi profil yapma nerede sorusunun yanıt bulabilmesi için ilgili işlemleri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Sormak istediğiniz ya da ayar noktasında takıldığınız bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz. Yukarıdaki işlemleri yaptığınız da hiçbir sorun olmadan profil resmi olarak ayarlamasını gerçekleştireceksiniz.

TAVSİYE YAZI: Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here