Paylaş

Facebook resim yüklerken kalite düşüyor. Çektiğiniz resmin telefondaki kalitesi facebook hesabında düşüyorsa sağlanacak ayarları paylaşacağız.

Fotoğraf çekmek kimileri için bir iş haline gelmektedir. Her insan sevdiği işi yapmalı ki hayat onun için daha eğlenceli hale gelsin. Ancak bunu bir iş olarak görmeyip güzel fotoğraf kareleri çekebilen milyonlarca insanın olduğunu söyleyebiliriz. Günümüz çağında artık gittiğimiz güzel yerleri anında resmini çekiyoruz. Bu zaman sonra ya da aynı anda tüm sosyal medya hesaplarından sevdiğimiz kişilerle paylaşımını gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımız da haliyle o paylaşımlardan etkilenerek gönderilerin altına yorum veya gönderiye beğeni göndermektedir. Fakat resmin kalitesinin hesaba yükleme işlemleri sırasında düşük göstermesi ilgili görselinde arkadaşlarınız tarafından çok fazla ilgi odağı olmayacağı anlamına gelmektedir. Facebook hesabınıza resim yüklerken görüntü kalitesinin hiçbir şekilde düşmesini istemiyorsanız o halde görseli yüklerken HD kalite ayarının aktif olması gerekiyor. Bu ayarın özellikle fotoğraf yükleme aşamaları sırasında devreye girmesi için sağlanması gereken ayarlardan bahsedeceğiz.

Facebook resim yüklerken kalite düşüyor

Facebook resim kalitesi düşük çıkıyor, facebook resim kalitesi düşük, facebook fotoğraf kalitesi düşük, facebook fotoğraf kalitesi düşük çıkıyor, facebook fotoğraf kalitesi neden düşüyor, facebook fotoğraf kalitesi düşmesin, facebook fotoğraf kalitesinin düşmesini istemiyorum. Görüntü kalitesi yüksek olan bir resmin sosyal medya alanında daha fazla beğeni ve yorum aldığını görebilirsiniz. Düşük olan görsellerin ise bu nazaran daha az izlendiğini ya da beğeni aldığını görebilirsiniz. Kalitenin düşmeden facebook hesabına yüklenebilmesi için de sağlanması muhtemel ayarları gerçekleştireceğiz.

Facebook foto kalitesi düşmesin

Facebook uygulamasına çekmiş olduğunuz güzel bir resmin kalite düşmeden eklenebilmesi için HD kalite ayarlarının fotoğraflar için açılması gerekiyor.

Facebook resim yüklerken kalite düşüyor, facebook resim kalitesi düşmesin, facebook foto kalitesi düşmesin, facebook resim yüklenince kalite düşüyor, facebook foto kaliteli değil, facebook resmi kaliteli yüklemiyor

  • Bunun için de ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirilip daha sonrasında gelen ekranda ‘’Videolar ve fotoğraflar’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra ‘’Fotoğraf ayarları’’ kısmını göreceksiniz.
  • Bu ekrandan ‘’HD Yükle’’ alanını aktif hale getirmeniz halinde sorunsuz bir şekilde giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bundan sonraki dönem içerisinde fotoğraf kalitesi düşmeden nasıl çektiyseniz HD kalite olarak facebook uygulamasındaki yerini almış olacaktır.
  • Oldu ki diyelim bir sorun ya da hata ile karşı karşıya kaldınız bu durumda konuyu bizlere yorum alanından belirtmeniz halinde işlemleri tarafımızdan sağlayacağız.

Ayarlar netice vermiş ve fotoğraflarınız kalitesiz düşmeden eklenmiş olacaktır. Facebook resim yüklerken kalite düşüyor problemi dışında isterseniz size özel hazırlamış olduğumuz Facebook paylaşımları gizleme nasıl yapılır yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Facebook resim yüklerken kalite düşüyor, facebook resim kalitesi düşmesin, facebook foto kalitesi düşmesin, facebook resim yüklenince kalite düşüyor, facebook foto kaliteli değil, facebook resmi kaliteli yüklemiyorFacebook resim yüklerken kalite düşüyor, facebook resim kalitesi düşmesin, facebook foto kalitesi düşmesin, facebook resim yüklenince kalite düşüyor, facebook foto kaliteli değil, facebook resmi kaliteli yüklemiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here