Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum gibi yaşanan aksaklıkların ortadan kalkabilmesi için yazdığımız makalemizi inceleyebilirsiniz. Face’ye reklam verme teknik ve inceliklerini bu yazımızda sizlerin huzuruna sunacağız.

Sosyal medyanın en çok giriş sağlanan ağlarından biri olan Facebook’ta gezinti yapan kadar ticaret yapanda bulunmaktadır. Hal böyleyken daha fazla kitleye ulaşılması halinde ticaretini daha da geliştirmeyi hedefleyen kişiler bulunmaktadır. Lakin bu kitleye ulaşmak arkadaş ekleme ya da takip etme ile sınırlı kalmış ola beklenen kitleye maalesef ulaşım sağlanamazdı. Dolayısıyla bu kitlelere ulaşım sağlanabilmesi için de reklam verip daha fazla ağa ulaşmanız gerekiyor. Fakat bunu yapamayan ya da yaptıktan sonra reklamların verilemediği ileten bir çok kullanıcı için yapılacak olan işlem ayarlarını tek tek paylaşımını gerçekleştireceğiz. Böylelikle Facebook hesabında reklamın nasıl verileceğini sizlere aktarımını gerçekleştireceğiz. Yapmanız gereken işlem aşağıdaki adımları izlemek olacaktır.

Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum

reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam, facebook reklam sorunu, facebook reklam sorunlarının ortadan kalkması ve aklınızdaki soruların cevap bulabilmesi için yapılacak olan işlem adımlarının paylaşımını gerçekleştireceğiz.

Face Reklam Verme

Facebook hesabında reklam veremiyorum ya da oluşturamıyorum diyen bunun için teknik destek ya da içerik bilgileriyle alakalı olarak genel bir ön bilgi için araştırma sağlayan kullanıcılarımız için ilgili araştırmaları sağlamış bulunmaktayız. Dolayısıyla yapılacak olan adımların paylaşımları tek tek olacak şekilde sağlayacağız.

 • Facebook hesabında reklam verebilmeniz için ilk olarak hesabınıza erişim gerçekleştirdikten sonra,
 • Sayfanın sağ üst alanında yer almakta olan aşağıya doğru dönük olan ”Ok” tuşuna tıklamasını gerçekleştirip
 • Gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ”Reklam Oluştur’‘ ikonuna tıklıyoruz.
 • Arkadaşlar Facebook’ta reklam vermeden önce en önemli yapmanız gereken işlemlerden biri o reklamı ne için verdiğinizi belirlemektir
 • Önceden daha farklı verilen reklamlarda 2018 yılı itibariyle güncellemeye gidilmiş olup verilecek içeriklerde buna bağlı olacak şekilde değişmiştir.

Facebook Reklam Oluşturma

Yapılan ayarlar sonrasında karşınıza gelecek ekranın son tarafında facebook sizlere reklam verme amacını sormaktadır. ”Yani burada temel neden reklamı hangi amaç için verdiğinizi bilmek istiyor.”

 • Oraya tıkladıktan sonra orta alana gelen bilgilendirmede bulunan,
 • Eğer ”Trafik” yükselsin istiyorsanız trafik yükselmesi için gelen ekranda onu seçiyoruz.
 • Etkileşiminizin daha geniş kitlelere ulaşmasını istiyorsanız. ”Etkileşim” alanını seçebilirsiniz.
 • Paylaşım sağlamış olduğunuz video görüntülemeleri için reklam vermek istiyorsanız gelecek olan ekranda ”Video Görüntülemelerini” seçiyoruz.
 • Yani bu alanda daha farklı seçeneklerde bulmanız mümkün siz isteğinize bağlı olanı seçtikten sonra ”Reklam Hesabı Ayarını Yap’‘ bölümüne tıklayıp ayarlara devam ediyoruz.
 • Yaptığınız ayar sonrasında Facebook reklam vereceğiniz.
 • Hesap ülkesi;
 • Para Birimi;
 • Saat dilimi; seçeneklerini bilmek ve ona göre işlem sağlamak isteyecektir. Bu alanları kendi ülkenize bağlı olacak şekilde doldurduktan sonra ”Devam” diyerek işlem ayarlarına devam ediyoruz.
 • Sonrasında karşımıza gelecek olan ekran bilgilendirmesinde,
 • Konum alanlarını kendiniz belirledikten sonra,
 • Hangi yaş aralığına hitap edip etmemesiyle alakalı ayarları kendiniz belirlemesini sağlıyorsunuz.
 • Cinsiyet alanında ki önemli olan noktalarda biri de şudur; Yani burada demek istenilen reklam içeriği hangi cinse hitap ediyor onu belirtiyorsunuz.
 • Sonrasında ”İlgi Alanı” kısmına ise ayrıntılarınızı belirleyecek alanları girmenizi istiyor.
 • Yapılan ayarlar sonrasında ”Davranış” alanına ise reklamın yayınlayacağını davranış alanlarını belirliyorsunuz.
 • Son olarak ”Bağlantılar” alanından ise reklamı görüp görmeyen ya da izlemek istemeyen kullanıcı kitlenizi görmeniz mümkündür.
Facebook Reklam Verme Teknikleri

Yapılan ayarlar sonrasında sayfayı aşağı doğru indirdiğinizde karşınıza reklam bütçeniz ile ilgili bir alanın geldiğini göreceksiniz.

Bu alanda sizin verdiğiniz işleme bağlı olacak şekilde ayarları sağlayabiliyorsunuz.

 • Kendiniz bütçenizi belirlendikten sonra,
 • Reklamın hafta da ne kadarlık sınırı açıp açmamasıyla ilgili mevlayı da alttaki alan üzerinden değerlendirmeye alabiliyorsunuz.
 • Ayarları tamamlandıktan sonra ”Devam” ikonuna tıklıyoruz.
 • Devam dedikten sonra ”Reklamın nasıl yayınlamak istediğinizi belirleyeceğiniz” alan gelecektir. Bu alandan kendi isteğinize göre ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.
 • Yapılan ayarlar sonrasında bir başlık belirliyorsunuz.
 • Belirlediğiniz başlık altına açıklama etiketlemesini sağlıyoruz.
 • HEDEF URL alanını bu kısma ekledikten sonra,
 • Daha fazla bağlantı gör seçeneği sonrasında ”Onayla” ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kontrolleri sağladıktan sonra ödemeye geç bölümüne geçiş işlemi sağlıyorsunuz. Herşey istenilen gibi olduğundan dolayı ödeme işlemlerini sağladıktan sonra artık reklam verilmeye hazır hale getiriliyor. Bilgileri girdikten sonra onaylamanız yeterli olmaktadır.

Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum böylelikle Facebook Reklam Verme adımlarını tamamlamış oldunuz. Aklınıza takılan soruları yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam

Facebook Reklam Oluşturamıyorum Veremiyorum,reklam oluşturamıyorum, reklam veremiyorum, face reklam verme, facebook reklam oluşturma, facebook reklam verme teknikleri, facebook reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz