Paylaş

Facebook reklam geçmişini temizleme işlemlerini artık yapabilirsiniz. Bu ayarları nereden ve nasıl sağlayacağınızı ise yazımızda anlatacağız.

Facebook reklam geçmişini temizleme

Facebook, 4 Şubat 2014 tarihinde hayatımıza giren uygulama gerçek hayattaki insanlarla sosyal ağdan iletişime geçmemizi sağlayan sosyal medya uygulamasıdır. Milyarlarca kullanıcıya sahip uygulama aynı zamanda reklam verenlerinde göz bebeği haline gelmiş durumdadır.

Bir ürün ya da eşya satın almak için internet üzerinden yaptığımız gezintiler Facebook hesabınıza girdiğinizde önerilenler olarak karşınıza gelmekteydi. Artık gelen güncelleme ile birlikte internetteki yaptığınız gezintilerinizi Facebook hesabınız içerisinde silebilirsiniz.

Geçmişin temizlemesini yaptığınızda artık internetteki gezintiler reklam olarak karşınıza önerilmemeye başlanacaktır. Bu olayı aslında herkes yaşamaktadır. İnternet üzerinden bir araştırma yaptığınızda o araştırma yaptığınız şeylerle alakalı önerilen direk olarak Facebook ana sayfasına gelmektedir.

Facebook bu durumdan rahatsızlık duyan kullanıcılar için kendi içerisine yeni dahil ettiği bir güncelleme ile birlikte konuya el atmıştır. Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık ayarlar alanına geldiğinizde Facebook’un dışındaki hareketler alanını görmüş olacaksınız. Buraya girişinizi yaparak geçmişin temizlemesini sağlayabilirsiniz. Şimdi bu alana nereden giriş sağlayacağınızı ise adım adım aktaracağız.

facebook

Facebook reklam geçmişini temizleme adımları

  • Facebook hesabınız güncel değil ise güncelleyin.
  • Güncellemeleri yapabilmeniz için Apple store ya da Play store üzerinden sağlayabilirsiniz.
  • Ardından uygulamanıza giriş yapın.
  • Uygulamaya girişinizi yaptıktan sonra sağ alt tarafta bulunan üst üste çizgili bölümüne dokunun.
Facebook reklam geçmişini temizleme
  • Açılan ekranı aşağıya doğru çekip ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına tıklayın.
  • Ayarlar alanına geldiğinizde ise sayfayı aşağıya doğru kaydırın. Burada ‘’Facebook’un dışındaki hareketler’’ yazısına dokunun.
  • Buraya girişinizi yaptıktan sonrada gelen ekranda ‘’Geçmişi temizle’’ yazısını göreceksiniz.
  • Bu alana erişim yaptıktan sonra geçmişi temizleyip artık reklamların gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Facebook getirdiği yenilikleri tüm hesaplara dahil etmektedir. Yani bir hesaba gelen özelliğin diğer hesaba gelmemesi imkansızdır. Bunun olabilmesi için spam ya da engel almış olmalısınız. Böyle bir engel ya da spam almadığınızı düşünüyor olmanıza rağmen yenilik gelmediyse sorunu bildirmelisiniz. Bildiri sonrasında kontroller yapılarak problem giderilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here