Paylaş

Facebook otomatik oynatma çalışmıyor. iPhone telefonunuzda otomatik oynatma çalışmıyorsa bu durumda sağlayacağınız ayarlardan bahsedeceğiz.

Mobil veri ya da wi-fiye bağlıyken otomatik oynatma açılıysa videolarınız otomatik olarak açılmaktadır. Ama bazı kullanıcılar otomatik oynatmanın aktif olmasına rağmen telefonlarında gezinti yaparken bu özelliğin çalışmadığını belirtmektedir. Videoların kendiliğinden açılması video içerisine girmeden önce ön izleme sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Dünya genelinde en çok video paylaşımı sağlanan youtube uygulamasında da otomatik oynatma özelliği gelmiş durumdadır. Ancak bu özellik facebook hesabına çok öncesinden gelen bir özelliktir. Normal koşullarda ayarların içerisine giriş yaptığınız da otomatik oynatma açık olmasına rağmen videolar otomatik olarak açılmıyorsa bunun da nedenlerine bakacağız. Yaşanan sorun ile ilgili olarak arka planda hali hazırda çalışan bir uygulama varsa bu uygulamaların kapatılmasını sağlayıp o şekilde giriş gerçekleştirelim. Eğer bu çözüme ulaştırmazsa aşağıdaki diğer yöntemleri kaleme alabilirsiniz.

Facebook otomatik oynatma çalışmıyor

Facebook otomatik oynatmıyor, facebook otomatik oynatma bozuldu, facebook otomatik oynatma videoları açmıyor, facebook otomatik oynatma açma, facebook otomatik oynatma neden çalışmıyor, facebook otomatik oynatma açık olmasına rağmen videolar oynamıyor. Telefondan facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra videolar her zaman otomatik oynuyorken artık otomatik oynamıyorsa çözümünü birlikte inceleyeceğiz.

Facebook otomatik oynatma bozuldu

Facebook hesabınız da gezinti sırasında videoların otomatik oynatmasına izin vermezseniz videolar otomatik olarak oynamaz. Genel olarak mobil verisinden bağlanan tüm herkesin bu işlemi bu şekilde yaptığını belirtmekte fayda bulunmaktadır.

Facebook otomatik oynatma çalışmıyor, facebook otomatik oynatmıyor, facebook otomatik oynatma bozuldu, facebook otomatik oynatma açılmıyor, facebook otomatik oynatma neden çalışmıyor, facebook otomatik oynatma bozulur mu

  • Ama internet olan kişiler wifiden de mobilden de videoların otomatik oynatmasına izin vermektedir.
  • Video bağlantıların otomatik olarak oynatılabilmesi için cihazınızdan facebook hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Hesaba girdikten sonra ayarlar bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak ‘’Videolar ve fotoğraflar’’ alanı göreceksiniz. Buranın içerisine giriş yaparak otomatik oynatma mobil veri ve wifi olarak seçmelisiniz.
  • Bu seçim sonrasında wifiye bağlıyken çalışıyor mobile bağlıyken çalışmıyorsa bu durumda mobil verinizin hızı düştüğünde videolar artık otomatik olarak çalışmamaya başlayacaktır.
  • Ya da wifinin sinyali çok zayıfsa bundan ötürü de sorun yaşayabilirsiniz.
  • Başka kişilerde aynı ağa bağlı sorun var mı yok mu bunu test edebilirsiniz.

Facebook otomatik oynatma çalışmıyor işlemleriyle alakalı belirtilen adımlar soruna çözüm sağlatacaktır. Bunun dışında dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Facebook arkadaş isteği gönderimini kapatma yazımıza bakabilirsiniz.

Facebook otomatik oynatma çalışmıyor, facebook otomatik oynatmıyor, facebook otomatik oynatma bozuldu, facebook otomatik oynatma açılmıyor, facebook otomatik oynatma neden çalışmıyor, facebook otomatik oynatma bozulur muFacebook otomatik oynatma çalışmıyor, facebook otomatik oynatmıyor, facebook otomatik oynatma bozuldu, facebook otomatik oynatma açılmıyor, facebook otomatik oynatma neden çalışmıyor, facebook otomatik oynatma bozulur mu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here