Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Facebook oda oluştur oluşturamıyorum diyenlere özel işlem ayarlarının nereden yapılacağını konu aldık.

Oda özelliğinin Facebook’a dahil edilmesiyle birlikte özellik henüz daha tam anlamıyla anlaşılamadı diyebiliriz. Çünkü kimse özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda en ufak bir fikre sahip değil gibi görünüyor. Bizde hem oda özelliğinin ne işe yaradığını hem de bunun oluşturulma işlemlerinin nasıl olacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Facebook oda oluştur oluşturamıyorum diyorsanız eğer ayarlarınızı nasıl yapacağımıza bakacağız.

  • Aslında oda özelliği bir nevi canlı yayın katılımı gibi görünse de toplantıya daha çok benzemektedir.
  • Katılımcıları ve tarihi belirlemiş olduğunuz bu alanda odanıza girmesini istediğiniz arkadaşlarınızı seçebilirsiniz.
  • Ayarların tümüyle alakalı işlemleri gerek görsel gerekse de yazılı olacak şekilde adım adım paylaşacağız.

Facebook oda oluştur oluşturamıyorum

Facebook oda oluştur nedir

Facebook oda oluştur nedir? Özellik ZOOM uygulamasına rakip olacak tarzdan geliştirilerek dahil tüm hesaplara dahil edilmiştir. Bildiğiniz üzere COVİD-19 virüsünden sonra ZOOM uygulaması bir anda popüler hale gelerek kitlesini milyonlarca kişi olarak arttırmıştır. 50 kişiyle toplantılarınızı yapacağınız oda özelliğinde sizin belirttiğiniz kişiler giriş sağlayabilecektir.

Zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemde bayramda dahi 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı tüm şehirlerde işleme girmiştir. Eğitimlere ara verilmesinden sonra herkesin toplantı uygulamalarına bir rağbet gösterdiğini söyleyebiliriz. Kendisini sürekli güncel tutan Facebook uygulamasında bu özelliği getirerek ayrı bir kitleyi daha hesapta tutmayı işleme almış durumdadır.

  • Oda özelliğinden yararlanabilmeniz için ilk olarak uygulamanıza giriş yapın.
  • Ve daha sonrasında ana sayfada yer alan ‘’Oda oluştur’’ seçeneğine dokunun.
  • Oda aktivitesi, Kimler davetli ve Başlangıç saatini belirleyerek toplantınızı oluşturabilirsiniz.
  • Toplantı oluşturulduktan sonra ‘’Odaya katıl’’ demeniz ile birlikte toplantıya girmiş olacaksınız.
  • Odaya katıldığınız andan itibaren arkadaşlarınızın katılım sağlayabilmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekiyor.
  • Çünkü Facebook seçmiş olduğunuz kişilere toplantıya katılabilmesi yani odaya gelebilmesi için bilgilendirme gönderecektir.
  • Totalde 50 kişilik girişi sağlanan oda özelliğinden bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Facebook oda oluşturamıyorum

Facebook oda oluşturamıyorum

Facebook oda oluşturamıyorum diyenler için ise ayrıca konuyu ele aldık. Oda oluştur dediğinizde işlemler yapılmıyor ise internet bağlantınızı gözden geçirin. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin.

Olmazsa eğer uygulamanızın şifre bilgilerini biliyorsanız kaldırıp yeniden yükleyin. Bu da soruna dur demezse şayet sorun bildir üzerinden Facebook yetkililerine sorunu bildirmeniz gereklidir.

Facebook oda oluştur oluşturamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here