Paylaş

Kıymeti arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Facebook oda oluştur bende yok çıkmıyor diyorsanız eğer yaşanan aksaklığın altında yatan nedenin ne olduğuna bakacağız.

Facebook, dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformudur. Ve bunu korumasındaki en büyük etkenlerden birisi de genç ve yaşlı kesime sürekli hitap etmektir. Bunun yanı sıra artık oyuncu ve ticaret yapanlara da hizmetini sunmaktadır. Yine aynı şekilde oda oluştur özelliğini hesaba dahil ederek alanına bir yeniliği daha eklemiş durumdadır. Lakin bazı kullanıcılar Facebook oda oluştur bende yok çıkmıyor demektedir.

 • Oda özelliğinin hesaplarda neden görünmediği ile alakalı var olan incelemelerimizi yaparak probleminizi kısa süre de çözüme kavuşturacağız.
 • Bizim sizden tek isteğimiz verdiğimiz ayarları doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır.

Facebook oda oluştur bende yok çıkmıyor

Facebook oda bende yok

Facebook oda bende yok diye surat asıp moral bozmanıza gerek yok. Var olan işlem aşamalarınızı birlikte yaparak sorunu çözeceğiz. İlk önce Facebook uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Uygulama girişinizi yaptıktan sonra artık ‘’Ne düşünüyorsun?’’ yazısının altında ‘’Oda oluştur’’ seçeneğinin olduğunu görmelisiniz.

 • Siz de bu bahsettiğimiz özellik yer almıyorsa yüksek ihtimalle daha öncesinde bir kısıtlama aldığınızdan kaynaklıdır.
 • Kısıtlama bir özelliği fazla kullanmanızdan ya da yaptığınız bir işlemin yoğun şikayet almasından dolayı yaşanabilmektedir.
 • O yüzden kısıtlamanın kaldırılmadan yeni özelliğin hesaba dahil edilmesini beklemeyin.
 • Kısıtlama olmamasına rağmen yeni özellik hesabınıza gelmediyse bu durumda uygulama kendini güncellemiyor demektir.
 • Facebook hesabınızı kullanıcı bilgilerine hakimseniz eğer uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterlidir.
 • Kaldırıp yüklenen Facebook hesabı artık en güncel haliyle cihazınızdaki yerini almış olacaktır.
 • Tarih ve saat ayarının doğru olmasına karşın yine sorun devam ediyorsa farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek deneme yapın.
 • Eğer onda bir problem yok sadece sizin telefonunuzda varsa telefonunuzda yedekleri alarak sıfırlama yapabilirsiniz.
 • Ancak sorun her iki cihazda da varsa neler yapılması gerektiğine aşağıda bakacağız.

Facebook oda oluştur çıkmıyor

Facebook oda oluştur bende yok çıkmıyor

Facebook oda oluştur çıkmıyor ve değindiğimiz tüm işlemleri yapmanıza rağmen bu sorun devam ediyorsa geriye kalan tek işlem Facebook yetkililerine durumu iletmektedir. Facebook’a sorun bildirme yapabilmeniz için ise ilk önce uygulamanıza giriş gerçekleştirin.

Ayarlar alanına girdikten sonra ‘’Yardım ve destek’’ kısmına dokunup oradan da ‘’Sorun bildir’’ seçeneğine tıklayın. Gelen ekranda ana sayfa kısmındaki sorun bildir seçeneğini belirleyerek karşılaştığınız sıkıntıyı ayrıntılarıyla birlikte iletin.

2 YORUMLAR

 1. Face hesabim guncel.degil.nenyapti isem bu sorunu cozemedim baska telefondan da girdim yine ayni.hic.bir degisen yok bu konuda yardimininizi bekliyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here