Paylaş

Facebook mobil internetimi çok harcıyor. Facebook mobil internetimi bitiriyor diyenlere özel alabileceğiniz önlemleri sizlerle paylaşacağız.

Facebook, twitter, instagram ve tik tok gibi uygulamaların çıkışıyla beraber artık akıllı telefonlara indirilen uygulamaların sayısı oldukça fazlalaştı. Telefon hatlarımıza tanımlı mobil internet bağlantıları ise bu uygulamalara giriş çıkıştan dolayı bazen yetmeyebiliyor. Özellikle Facebook bağımlısı olan kişiler internet hemen bittiği için buna neden olan etkenleri bilmek istemektedir. Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarının hepsi internet bağlantısı olmadan çalışmamaktadır. Genelde wi-fi olan yerlerde uygulamaya giriş yapılırken bazen canımız çok sıkıldığında da wi-fiye gerek duymadan kendi ağımızdan girmek istemekteyiz. Tabi kısıtlamalı bir dönemeç geçirmektense böyle bir kısıtlama içerisine kendinizi sokmaya gerek bulunmamaktadır. Artık hesapların çoğuna hatırlatma gelmiş durumdadır. Hatırlatma özelliğini de kullanmanız da fayda bulunuyor. Telefonunuzun mobil verisinin hemen bitmemesi için alınacak önlem niteliğindeki işlem aşamaları belirtilen şekilde sağlayabilirsiniz.

Facebook mobil internetimi çok harcıyor

Facebook internetimi hemen bitiriyor, facebook mobil internetimi çok harcıyor, facebook internetimi bitirmesin, facebook mobil internetimi az yemesi için ne yapmam gerekiyor, facebook mobil internetimi çok yiyor, facebook mobil internetimi çok yemesin istiyorum. Facebook hesabına wifiden olduğu gibi mobil verinizden de girip gezinti sağlayabilirsiniz. Paylaşılan uzun video bağlantılarını izlemeden gezintinizi gerçekleştirebilirsiniz. Onun haricinde alınacak önlemleri de inceleyeceğiz.

Facebook mobil internetimi yiyor

Özellikle facebook hesabı alanında paylaşılan videolar eğer siz kapalı hale getirmediyseniz muhtemelen kendiliğinden açılmaktadır. Otomatik açılan videolardan dolayı da mobil verinizdeki internet hemen bitiyor olabilir.

Facebook mobil internetimi çok harcıyor, facebook internetimi yiyor, facebook interneti çok harcıyor, facebook mobil internetimi bitiriyor, facebook mobil internetimi harcıyor, facebook interneti bitirmesin

Önlemlerden ilki bu olmalıdır. Hemen ayarlar bölümüne giriş yaparak burada bulunan fotoğraf ve video alanına giriş gerçekleştirerek otomatik oynatmayı mobil veri bağlantısı için kapalı hale getirmelisiniz.

Otomatik oynatma kapatıldıktan sonra aynı zaman da Facebook’a kendinizi kaptırmayın diye yine ayarlar bölümüne gelerek hatırlatma alanına bir hatırlatma koyup o süre dolduğunda çıkış sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında genel anlamda paylaşılan uzun videoları izlememeniz de fayda bulunmaktadır. Çok kısa olan videoları izleyebilirsiniz. Ama uzun video izlediğiniz de mobil verinizin hemen biteceğini belirtebiliriz. Saydıklarımız dışında facebook hesabında gönül rahatlığı ile gezinti sağlayabilirsiniz.

Facebook mobil internetimi çok harcıyor diyenler için yukarıdaki önlemlerin alınması yeterlidir. İsterseniz sizin için hazırladığımız Facebook destek yardım şikayet iletişim hattı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Facebook mobil internetimi çok harcıyor, facebook internetimi yiyor, facebook interneti çok harcıyor, facebook mobil internetimi bitiriyor, facebook mobil internetimi harcıyor, facebook interneti bitirmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here