Facebook messenger mesajım yok ama var gözüküyor problemi ile karşı karşıya kalan biriyseniz yazımız çözüm getirecektir. Messenger uygulamasında mesaj bildirimi geliyor ancak mesaj yok sorunu karşısında nasıl bir yol izleyeceğinizi sizlere aktaracağız.

Bazı anlarda kullanımını sağlamış olduğumuz uygulamalarda teknik problem oluşmaktadır. Ancak bu sorunlar giderilmeyecek problemler arasında değildir. Herkesin severek giriş sağladığı ve hemen hemen tüm kesime hitap etmeyi başaran Facebook uygulaması bilindiği üzere mesajlaşma alanını değiştirmiştir. Mesajlaşma alanını Messenger üzerinden ilerleten ve bu platforma ise istenilenden daha fazla yenilikle daha güzel hale getirmiştir. Durum böyle olunca da Facebook kullanan herkes Messenger uygulamasını da severek kullanmaya başlamıştır. Fakat bu son zamanlarda artış gösteren konulardan birisi mesajım yok ama var gözüküyor sorunu olmuştur. Biz de bu durumun neyle alakadar olduğunu detaylıca araştırdık. Bir kaç sebebi olduğundan dolayı konuyu biraz detaylandıracağız.

Facebook messenger mesajım yok ama var gözüküyor

Facebook messenger mesajım yok ama var gözüküyor, mesajım yok ama var, bildirim geliyor mesaj yok, messenger mesaj gözükmüyor, messenger mesajım yok ama var, messenger mesaj bildirimi geliyor mesaj yok, facebook bildirim var mesaj yok tarzında yaşanan aksaklıklarla ilgili yapılacak işlem ayarlarını sizlere yazımızda sunacağız. Gelen mesaj bildirimi sonrasında neden mesajı göremediğinizi nedenlerini bildireceğiz.

Messenger mesajım yok ama var

Facebook hesabı üzerinde gelen mesaj bildirimleri artık Messenger uygulamasına gelmemektedir. Şimdi bu platforma yeni başlayan ve alışamayan bir kullanıcı iseniz bu durumda mesajım yok ama var görünmesi ile ilgili sorunu yaşamanız gayet normaldir.

  • Şimdi öncelikle Facebook’ta normal mesaj bildirimleri doğrudan mesaj kutusuna düşmekteydi.
  • Yani sizin takip eden ya da etmeyen kim varsa onlardan gelen mesajlarda bu alanda yer almaktaydı.
  • Fakat messenger uygulaması böyle değil eğer size mesaj atacak kişi sizi takip etmiyorsa o mesaj size gelir fakat gelen kutusuna düşmez.
  • Nasıl oluyor derseniz şöyle olmaktadır. Tanımadığınız kişinin mesajı messenger uygulamasında var gözükür ancak girdiğiniz de gözükmez.
  • Peki nereden bulabilirsiniz gelen mesajı onu da hemen ele alalım.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra alt tarafta yer almakta olan ”Arkadaşlar” bölümüne giriyoruz.
  • Gelen sayfada ”İstekler” adı altında bir sekme olacaktır. Buraya girdiğiniz de size gelen mesaj içeriklerinin tamamını görebileceksiniz.

Facebook messenger mesajım yok ama var gözüküyor, mesajım yok ama var, bildirim geliyor mesaj yok, messenger mesaj gözükmüyor, messenger mesajım yok ama var, messenger mesaj bildirimi geliyor mesaj yok, facebook bildirim var mesaj yok

Facebook bildirim var mesaj yok

Facebook bildirim olmamasına rağmen 1 gözükmesi ya da bildirim gelmesine rağmen mesaj olmamasıyla alakalı durumun yukarıdaki gibi neticeye varmanız gereklidir.

Eğer yapılan işlemler sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda,

  • İkinci bir nedeni ise arka planda var olan tüm uygulamaları kaldırmanızdır.
  • Tüm uygulamalar kaldırıldıktan sonra bir arka plan servis uygulaması bulunmaktadır.
  • BadgeProvider adındaki arka plan uygulamasının kaldırılması halinde bu sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Facebook messenger mesajım yok ama var gözüküyor aklınıza takılan soruları yorum alanında bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz