Paylaş

Facebook messenger ağ bekleniyor bağlanmıyor. Messenger sohbet alanına giriş işlemleri sırasında gelen ağ bekleniyor hatasının giderilebilmesi için alınacak önlemleri hazırladık.

Artık tüm sosyal medya kullanıcıları Facebook ve instagram’ın bir bütün olarak çalıştığını bilmektedir. Facebook’un instagram uygulamasını satın alışıyla birlikte sunucuların beraber hareket ettiğini uygulama içerisinde de görebilirsiniz. İnstagram’da ara ara yaşanan aksaklıklar anında facebook üzerinde de etken olduğunu hissedebilirsiniz. Örneğin Facebook kullanıcılarının bir çoğu artık mesajlaşma alanı olarak messenger uygulamasını kullanmaktadır. Mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan messenger hesaplarına girişler sırasında mutlaka ”Ağ bekleniyor” diye bir hata almışsınızdır. Bu bir çok kez sunucu kaynaklı olsa da bazende sunucu ile alakalı değil tamamen bizim kendi bağlantılarımızla alakalı olabilir. Bizlik soruna nasıl müdahale de bulunacağını ise yapacağımız işlem aşamalarıyla birlikte ortadan kaldırıp sorunumuzun giderilmesine yönelik önlemleri birlikte alacağız.

Facebook messenger ağ bekleniyor bağlanmıyor

Messenger ağ bekleniyor hatası veriyor, messenger uygulamasına bağlanamıyorum, messenger bağlanmıyor, facebook messenger ağ bekleniyor diyor, facebook messenger hesabına girişler sırasında ağda bekleme olduğunu belirtiyor. Ağ bekleniyor hatasıyla karşı karşıya kaldığınız da bu işlemler için ilk kontrolü başka bir arkadaşınız da aynı sorun var mı yok mu sorusunu sorarak yapabilirsiniz. Bunu sorduktan sonra şayet başka bir kullanıcıda böyle bir sorun yok ise bu durumda sizle alakalı sorun vardır. Ama öğrendiniz ve ondan da aynı sorun yaşanmışsa bu demek oluyor ki sorun sunucu alakalıdır.

Messenger ağ bekleniyor

Messenger üzerinde ağ bekleniyor hatası sunucu ile ilgili değilse kendimizin yapacağı kontrolleri gözden geçireceğiz. İlk olarak messenger uygulamasına wifiden giriyorsa mobilden, mobilden bağlanıyorsanız wifi üzerinden bağlantı kurmanız gereklidir.

Facebook messenger ağ bekleniyor bağlanmıyor, messenger ağ bekleniyor, messenger bağlanmıyor, messenger bağlanamıyorum, facebook ağ bekleniyor, facebook messenger ağ bekleniyor

  1. Bağlantıları denediğiniz de sorun her iki internet ağında da yaşanmaya devam ediyorsa play store ya da apple store alanından uygulamayı kaldırdıktan sonra yeniden yükleme işlemlerini deneyebilirsiniz.
  2. Bağlantıları denediğinizde messenger uygulamasında sohbet ederken arka planda çalışan farklı uygulamalar varsa bunları kapatıp denemelerinizi gerçekleştirelim.
  3. Facebook messenger ağ bekleniyor bağlanmıyor sorunu için bahsedilen bu ayarlar neticesinde sorun giderilecektir.
  4. Son olarak Ayarlar>Uygulamalar>Messenger görerek giriş sağlayıp ön belleği temizle ve verileri temizle diyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here