Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook mesajda para gönderme ve alma konusunda merak ettiklerinizi makalemize konu almış bulunuyoruz.

Facebook, dünya çapında bir uygulama olmasından ötürü adından sıkça söz ettirirken bazı özellikleri ile de göz kamaştırmayı başarıyor. Dünya genelinde en fazla kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamalardan bir tanesidir. Son dönemlerde ise Facebook mesajda para gönderme ve alma konusundaki araştırmaların arttığını gözlemlemiş bulunuyoruz.

Bildiğiniz üzere Messenger uygulaması Facebook’un mesaj uygulamasıdır. Dolayısıyla bu alan da para göndermenin var olup olmadığını herkes gibi sizde merak ediyor olabilirsiniz. Normalde bu alanda para gönderimi var ancak her ülkede kullanım yapılmamaktadır.

Facebook mesajda para gönderme ve alma

Facebook mesajda para gönderme ve alma

Facebook mesajda para gönderme işlemeni ülkemizde yani Türkiye’de yapamıyorsunuz. Hangi ülkelerde yapılıyor diye soracak olursanız bu işlem şuan için sadece ABD’de aktif bir şekilde sağlanmaktadır. İlerleyen dönemlerde ülkemize gelir mi? Ya da tüm ülkelerde kullanılmaya başlanır mı? Bunu yalnızca Facebook yetkilileri belirleyecektir.

Amerika’da aktif bir şekilde kullanılan ve çalışan bu sistemin tüm hesaplara dahil edileceği aşikardır. Fakat bu ne kadar sürede hesaplarının tamamına gelir bu askıda olan bir işlemdir. Şayet ilerleyen dönemlerde böyle bir özelliğin gelmesiyle birlikte bizde sizlere özelliğinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgilendireceğiz.

Karşı tarafa para gönderimlerinin ücretli mi? Ücretsiz mi? Olduğu konusunda, para gönderme ve almanın sürelerinin ne kadar olduğuna dair tüm bilgileri sizlere paylaşıyor olacağız. Ancak öncelikle özelliği bizimde görmemiz ve onun üzerinden test sağlamamız gereklidir.

Facebook mesajda para alma

Facebook mesajda para alma işlemlerinin ülkeminiz de henüz daha faal olmadığını bu şekilde belirtmiş olduk. Sadece ülkemizde değil ABD hariç henüz hiçbir ülkede kullanılmamaktadır. Lakin belirttiğimiz üzere Facebook, bir özelliği hesaplara dahil ettiği andan itibaren bu ilerleyen zamanlarda tüm hesaplara yansıtılacaktır.

Hesaplara dahil olduktan sonra para gönderme işlem aşamalarını test ederek hangi yollardan nasıl bir işlem sağlanması gerektiğini aktaracağız. Bizleri takipte kalmaya devam ettiğiniz sürece bu güncel makaleleri sizlere paylaşmaya devam edeceğiz. Umarım verdiğimiz bilgiler aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmaya yeterli olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz