Paylaş

Facebook mesaj göndermem engellendi. Facebook hesabında karşı tarafa mesaj gitmiyor yada gönderim engellendi diye bir uyarı sonrasında çözüm yazımızda.

Tartışmasız en popüler sosyal medya ağlarından birisi Facebook uygulamasıdır. Kendini her an geliştiren platform’da artık yaşlısından gencine kadar her kesim kullanım sağlamaktadır. Uygulama içerisine getirilen bir çok yenilikle birlikte artık daha kullanışlı hale gelmiş durumdadır. Uygulama içerisinde yaşanan bir çok teknik sıkıntıyla ilgili sorunları ele almıştık. Ancak son dönemlerin en fazla yaşanan sıkıntılarından birisi olan ”Mesaj gönderimin engellendi” uyarısı kullanıcıların canını bir hayli sıkmaktadır. Karşılaşılan sorun sonrasında ne yapacağının bilinmemesi ise ayrı bir sıkıntıya yol açmaktadır. Biz de bu yazı içeriğimiz de karşılaşılan sorun aşamaların hangi yöntemlerle giderileceğini konu alıyor olacağız. Öncelikle bu uyarı geçici süreli gelen bir uyarıdır. O yüzden hemen paniğe girmemeniz de fayda bulunmaktadır. Şimdi hazırsanız sorun ne ile alakalı onu kontrol edelim.

Facebook mesaj göndermem engellendi

Facebook mesaj engeli kalkmıyor, facebook mesaj atamıyorum, facebook mesaj gitmiyor, facebook mesaj atmam engellendi, facebook mesaj engelinin kalkması için ne yapmalıyım?, facebook mesaj gönderimim neden engellenir? Gelen bu sorularla ilgili yaptığımız incelemeleri sizlere sunacağız. Beraber yapacağımız işlemler sonrasında sorun kısa zaman içerisinde çözüme kavuşacaktır. İsteğimiz yazıya aldığımız konuyu dikkatlice okuyup aşamaları doğru bir şekilde yapmak olacaktır.

Facebook mesaj engeli kalkmıyor

Facebook uygulamasında bir özelliğin haddinden fazla kullanımı o özelliğin kısıtlanmasına yani engellenmesine sebep olacaktır. Uygulama içerisinde birine mesaj gönderme sağladığınızda ”Mesaj göndermeniz engellendi” uyarısı almanızdaki sebepte bundan kaynaklıdır. Fazla mesaj gönderimi yaptığınız için geçici engel almış durumdasınız.

Facebook hesabı içerisinde gelen bu sorun sonrasında artık kimseye mesaj gönderimi sağlamayın. 48 saat boyunca tanımadığınız kişilere mesaj göndermemeye dikkat edin. Bunun dışında tanıdığınız arkadaşları arayıp onların size mesaj atmasını isteyin. Haricinde kendi isim bilgilerinizi kullanın ki mesaj attığınız kişiler size anında geri dönüş sağlasınlar. Bu işlemleri yapmanıza rağmen hala daha mesaj gönderiminiz açılmadıysa bu durumda sorunu facebook’a iletmeniz gereklidir.

  1. İşlemler için Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst alanda bulunan ”?” işaretine tıklayalım.
  2. Gelen sayfanın alt satırında bulunan ”Bir sorun bildirin” yazısına tıklıyoruz.
  3. Ardından karşımıza gelecek olan ekranda ”Sorun nerede” mesajlar veya sohbet seçeneğini seçiyoruz.
  4. Bu seçeneği seçtikten sonra Ne oldu? sorusunun altına da sorunun kısaca açıklamasını sağlayalım.
  5. Varsa ekran görüntüsü ekleyerek ”Gönder” demeniz halinde Facebook kanalı tarafından durum incelemeye alınacaktır.
  6. İnceleme aşamasında kimseye mesaj atmamaya özen gösterelim.
Facebook mesaj göndermem engellendi sorununa ilişkim çözüm yöntemlerini sizlerin huzuruna sunmuş bulunuyoruz.

Facebook mesaj göndermem engellendi, facebook mesaj atmam engellendi, facebook mesaj atamıyorum, facebook mesaj göndermiyor, facebook mesaj engeli kalkmıyor, facebook mesaj engeli

Facebook mesaj göndermem engellendi, facebook mesaj atmam engellendi, facebook mesaj atamıyorum, facebook mesaj göndermiyor, facebook mesaj engeli kalkmıyor, facebook mesaj engeliFacebook mesaj göndermem engellendi, facebook mesaj atmam engellendi, facebook mesaj atamıyorum, facebook mesaj göndermiyor, facebook mesaj engeli kalkmıyor, facebook mesaj engeli

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here