Paylaş

Facebook marketplace ürün satma. Kullanmadığınız bir eşyayı ya da ürünü facebook üzerinden satışının sağlanabilmesi için marketplace işinizi görecektir.

Marketplace alanının facebook’a gelişiyle birlikte facebook alanında eşya satışları oldukça artmış durumdadır. Kullanılmayan ikinci eşyaları daha ucuz satıldığı alana hep alıcı olarak giriş yapmayabilirsiniz. Sizin de kullanmadığınız bir eşya varsa bunun satış işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Eşyanızı çöpe atacağınıza ederinden daha aşağı bir fiyata anında satabileceğiniz bir kanal artık bulunmaktadır. Ancak marketplace yeni açılan bir alan olmasından ötürü bazı facebook kullanıcıları bu alanda hangi ayarların yapıldığını haliyle bilememektedir. Satış işlemleri için nelerin gerekli olduğuna beraber bakacağız. İşlemlere başlamadan önce ilk olarak satış yapacağımız eşyanın fotoğraflarını kapsamlı şekilde çekiyoruz. En fazla 10 adet fotoğrafın eklenebildiğini de belirtmemiz de fayda bulunmaktadır.

Facebook marketplace ürün satma

Facebook hesabında ürün satmak istiyorum, marketplace satış nasıl yapılır, marketplace eşya nasıl satılır?, marketplace ürün satmak istiyorum, marketplace eşya satışını için neler gerekli. Facebook marketplace alanına kullanım yapmadığınız bir eşyayı koyarak buna bedel verip satış yapmak sizin elinizdedir. Eşyanın fotoğraflarını çektiyseniz işlemlerimize başlayabiliriz.

Marketplace satış nasıl yapılır

Bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan fark etmez Facebook hesabımıza giriş işlemi sağlıyoruz. Biz işlemleri telefon üzerinden anlattık. Bilgisayar üzerinden de yapılacak işlemler bununla aynı doğrultuda ilerlemektedir. Telefondan hesabımıza giriş yaptıktan sonra ”Marketplace” alanına geliyoruz.

Marketplace alanına geldikten sonra sol üst alanda ”Sat” yazısını göreceksiniz. Sat butonuna tıklıyoruz. Sat dedikten sonra ne satmak istediğiniz gelen seçenekler içerisinden seçiyoruz. Daha sonrasında karşımıza gelecek olan ekranda çekmiş olduğumuz fotoğrafları ”Fotoğraf ekle” alanından eklemeye başlıyoruz.

Facebook marketplace ürün satma, marketplace ürün satma, marketplace eşya satma, marketplace satış yapma, marketplace satış nasıl yapılır, marketplace ürün ekleme

Satacağınız ürünün fiyatı, başlığı, kategori alanını aynı zamanda konum bilgilerinin seçmelerini tamamladıktan sonra ”İleri” demeniz halinde ürün kullanıcılarına aktif hale gelecektir. Artık belirttiğini konumda satmak istediğiniz eşya başkaları tarafından görüntülenmeye başlayacaktır.

  • Eşya satış işlemleriyle alakalı olarak kişiler sizlerle zaten iletişime geçecektir.
  • Letgo aslında en fazla tercih edilen alan olsa da facebook marketplace gelişiyle birlikte bu kısımda oldukça fazla ilgi görmektedir.

Facebook marketplace ürün satma işlemlerini belirtilen ayarlar eşliğinde yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir nokta varsa bizlere yorumda belirtebilirsiniz.

Facebook marketplace ürün satma, marketplace ürün satma, marketplace eşya satma, marketplace satış yapma, marketplace satış nasıl yapılır, marketplace ürün ekleme Facebook marketplace ürün satma, marketplace ürün satma, marketplace eşya satma, marketplace satış yapma, marketplace satış nasıl yapılır, marketplace ürün ekleme

1 Yorum

  1. Mrb,ben sırf yerdarlığından sebeb 10 da bir fiyat vererek birşey satayım dedim ,eskiden letgoda aynısını daha iyi fiyattan hemen satabiliyorken market placede tek bir msj bile yokdu.zatende anasayfada bile ürünüm yayınlanmadı galiba.Acaba anasayfada yayınlanması neye göre oluyordu?Bu işin bir tüyosu olmalı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here