Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook Marketplace takibi kapatma kapatamıyorum ayarları konusundaki işlemlerinizi nereden yapacağınızı anlatacağız.

Facebook dünya çapında sosyal medya uygulaması olmakla beraber artık ticaret yapanlarında bir gelir kaynağı olmaya başladı. Bu işlemi de Marketplace alanını getirerek daha da geliştirmiştir. Özellik içerisin de sizi takip edenlerin olmasını istemiyorsanız bu alanı kapalı duruma getirmeniz gerekiyor. Facebook Marketplace takibi kapatma kapatamıyorum ayarlarını birlikte kontrol edeceğiz.

  • Ayarlar sonucunda artık sizi takip etmek isteyecek olan kişiler takip edemeyecek. Öyle bir buton aktif olmayacağından ötürü işlem sağlayamayacaktır.

Facebook Marketplace takibi kapatma kapatamıyorum

Facebook Marketplace

Marketplace takip kapansın istiyorsanız bunu uygulamanızın kendi içerisinde sağlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Lakin bazen bilmediğimiz bir yer olunca oldukça zorlanabilmekteyiz.

Nitekim Facebook’un Marketplace alanın da yeniyseniz eğer çoğu ayarın nerede olduğu konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz. Bizde bundan ötürü gerekli olan ayarlarınızı nasıl yapacağınızı konu almaktayız.

  • İlk önce Facebook uygulamanızın içerisine girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Ardından sağ ya da sol köşede bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun.
  • Açılan ekranda gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Marketplace’’ yazısını görüp onun üzerine tıklayın.
  • Marketplace alanına girişimizi yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın. Açılan sayfada ‘’Marketplace takipçileri’’ alanına giriş gerçekleştirelim.
  • Buraya girişinizi yaptıktan sonra gelen ekranda takipçileriniz olacaktır.
  • Sayfanın üst bölümünde bulunan (!) noktalı bölüme dokunun.
  • Son olarak karşınıza gelen ekranda ‘’Takibi kapat’’ demeniz durumunda işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız

Facebook Marketplace takibi kapatamıyorum

Facebook Marketplace takibi kapatamıyorum

Facebook Marketplace takibi kapatamıyorum diyorsanız ve yukarıdaki işlemlerinizi yapmanıza rağmen ayarlar devreye girmiyorsa bu durumu sorun bildir üzerinden Facebook yetkililerine bildirmeniz gerekiyor.

Yine uygulamanızın içerisinden sorun bildir alanına girerek ‘’Marketplace’’ alanını seçip buradan sorunu bildirebilirsiniz. Sorunun ilgili yetkililere bildirmeniz neticesinde problem Facebook yetkilileri tarafından kontrol edilerek çözüme kavuşturulacaktır.

Bu süreyi beklemek istemiyorsanız eğer uygulamanıza giriş bilgilerinizi biliyorsanız kaldırıp yeniden yükleyerek aynı işlemleri devreye alın. İşlem esnasında bağlantınız gittiyse bundan ötürü de kapatma işlemleri devreye girmemiş olabilir. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme yapın.

Facebook Marketplace takibi kapatma kapatamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here