Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook Marketplace satılmayan ürünler konusunda sizleri bilgilendirerek sorununuzu gidereceğiz.

Günümüz çağında artık kullanmadığınız eşyaları çöpe atmak yerine satarak onları değerlendirebilirsiniz. Milyarlarca kullanıcıya sahip Facebook ise bu satış konusunda ilk akla gelen uygulamalardan birisidir. Özellikle Marketplace özelliğinin dahil olmasıyla birlikte Facebook kitlesini ikiye katladı diyebiliriz. Facebook Marketplace satılmayan ürünler hakkında bir araştırma yapıyorsanız eğer bu araştırmanıza katkımız olsun diye ilgili araştırmaları sizin için incelemiş bulunuyoruz.

  • Satış işlemleri yapmaya çalıştığınızda bir türlü ilan veremiyorsanız bunun sebepleri bulunmaktadır.
  • Bu sebeplerden dolayı ilan veremiyorsunuz. Şimdi satış yapamayacağınız ürünlerin neler olduğuna birlikte bakacağız.

Facebook Marketplace satılmayan ürünler

marketplace satılmayan ürünler

Marketplace fotoğraf ve açıklama eşleşmiyor uyarısı alıyorsanız bunun sebebi ilana vermiş olduğunuz görsel ile açıklamanızın bir olmadığıdır. Yani siz cep telefonu paylaşımı yapıyorsunuz ancak açıklama araba ile alakalıdır. Bu senkronize edilmiş bir sisteme bağlı olduğu için anında uyarı bilgilendirmesi gelmektedir. Ve bundan dolayı satış için ilan verilememektedir.

Facebook Marketplace alanında gerçek olmayan bir ürünün satışını gerçekleştiremezsiniz. Şakalara, haberlere ya da kayıp eşya gönderilerinize izin verilmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Burası ticaret yapanların yeri olduğundan ötürü kayıp eşyalarınızın bulmak için ilan vermenize izin verilmemektedir.

Diğer bir husus ise hayvan satışına izin verilmemektedir. Hayvanların sahiplenmesine dair paylaşımlarına bile izin verilmediğini bildirmekte yarar bulunmaktadır. O yüzden ticaretinizi sahada yapmaya devam etmelisiniz.

Yine aynı şekilde Facebook Marketplace alanında sağlıkla alakalı ürünlerin satışına izin verilmemektedir. Facebook hesaplarındaki ürünlerde öncesi ya da sonrası fotoğrafların paylaşımına müsaade edilmemektedir.

Facebook Marketplace neler satılmaz

Facebook Marketplace satılmayan ürünler

Facebook Marketplace neler satılmaz konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bahsettiğimiz bu maddelerin içerisinde yer alan verilerin satışına izin verilmiyor. Denemeye çalıştım satış için bir problem olmadı diyebilirsiniz. Lakin ilerleyen zamanlarda satış ilanlarınızın komple kısıtlamaya gidilmesi sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Böyle bir riski göze almak istemiyorsanız eğer kurallara uyarak ilan vermenizin sizin için daha uygun olacağını düşünüyoruz. Tabi bu hususta aklınıza takılan bir yer olursa bunu bize yorum alanından bildirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here