Paylaş

Facebook Marketplace önerilerini değiştirme. Facebook’un ürün satışı yapılan alanı Marketplace kısmındaki önerilerin değişimi için gerekenleri anlatacağız.

İkinci el eşyalarımızı artık atmak yerine internet ortamında kolay bir şekilde satışını sağlamaktayız. Bu görevi faal olacak şekilde Letgo uygulaması kurabilmektedir. Genelde ucuz bir eşya almak isteyen ya da ikinci el eşya satın almak isteyen kişiler uygulamaya kayıt olarak işlemlerini sağlayabiliyordu. Facebook uygulamasında ise satış grupları açılarak bu gruplardan alışverişler yapılmaktaydı. Dünyanın en çok giriş sağlanan platformu Facebook ise bu durumu daha kolay hale getirebilmek için Marketplace alanını kullanıcılarına sunmuş durumdadır. Artık tüm facebook hesaplarında bu alanın geldiğini söylemek mümkündür. Bazı hesaplarda olmadığını dile getiren kullanıcılar için gözükmeme nedenleriyle alakalı yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Marketplace alanında bulunduğunuz ile göre aramalarınızı sağlayabiliyorsunuz. Ancak isterseniz var olan konumu değiştirerek oradan size lazım olan eşyanın pazarlığını sağlayıp kargo ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Onun dışında sizin için önerilen paylaşımları da bularak satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Facebook Marketplace önerilerini değiştirme

Facebook markeplace öneriyi değiştirme, marketplace şehri değiştirme, marketplace farklı il öneriliyor, facebook marketplace farklı şehir gösteriyor, marketplace önerileri ayarlama, Marketplace benim için önerilenleri nereden değiştirebilirim. Markeplace hesabınızdaki konumu hangi şehir seçerseniz o şehirde koyulan paylaşımlar sizin karşınıza öneri olarak çıkarılmaktadır. Böylelikle bulduğunuz eşyanın pazarlığını daha rahat şekilde sağlayıp aynı gün içerisinde almanız daha kolay hale gelmektedir.

Marketplace öneri ayarları

Beğendiğiniz bir eşyanın önerilerde çıkması eminim sizi sevindirecektir. Fakat öneri yeri sizin yaşadığınız memleket değil de farklı şehirse bunun için bu alanın güncellemesinin devreye girmesi gereklidir.

Facebook Marketplace önerilerini değiştirme, marketplace önerileri değiştirme, marketplace farklı şehir öneriliyor, marketplace öneri ayarları, marketplace öneriler yanlış gösteriyor, marketplace benim için önerilenler
  • Facebook’a giriş yaptıktan sonra Marketplace alanına girmek için öncelikle alt alanda ev şekline benzer ikona girişimizi sağlıyoruz.
  • yazısının altında satış için bekleyen gönderileri görebilirsiniz.
  • Size lazım olan eşyanın pazarlığını bitirmek için buradan ilgili gönderinin üzerine tıklayarak paylaşımı sağlayan kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Fakat şehir sizin bulunduğunuz yerde olmadığında eşyayı görmeniz mümkün olamamaktadır. Aynı şehirde olursanız bu durumda pazarlığı görerek sağlayabiliyorsunuz. O yüzden buradaki öneri alanını sadece sizin kendinizin bulunduğu il olarak seçebilirsiniz.

Facebook Marketplace önerilerini değiştirme, marketplace önerileri değiştirme, marketplace farklı şehir öneriliyor, marketplace öneri ayarları, marketplace öneriler yanlış gösteriyor, marketplace benim için önerilenler

Değişikliğin devreye girebilmesi için XXX ‘de bugün senin için önerilenler bölmesinin sağında buluna Değiştir butonuna tıklıyoruz. Ardından konumu yaşadığınız memleketi seçmeniz halin işlemler bitmiş olacaktır. Bundan sonraki süreç içerisinde burada çıkan bilgiler sizin yaşadığınız şehir önerileri olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here