Paylaş

Facebook marketplace konum değiştiremiyorum. Facebook marketplace alanında konum yanlış gösteriyorsa değiştirmek sizin elinizde. Nasıl mı? Yazımıza göz atabilirsiniz.

Ticaretini sosyal medya alanlarında oluşturmuş oldukları sayfalardan ya da gruplardan sağlayan bir çok kişi bulunmaktadır. Hatta bazı gruplar sadece satış grubu olarak açılmaktadır. Ama facebook bu alanı daha da genişleterek artık kullanıcıları için bir alışveriş merkezini uygulamanın içerisine getirmiş durumdadır. Size lazım olan bir şeyin seçilimi için kategoriler alanına girerek tercihinizi gerçekleştiriyorsunuz. Sonrasında gerisini zaten facebook kendi halletmektedir. Öneri olarak sizin bulunduğunuz konum üzerinden eşyaları karşınıza çıkarmaktadır. Pazarlığı ürünün kendi sahibiyle sağlayabiliyorsunuz. Burada facebook sadece aracı görevi tutmaktadır. Ama siz mevcut konumuzda değilde farklı konumdaki eşyaları kontrol etmek istiyorsanız bu durumda konumun değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Onun dışında konum farklı il gösteriyorsa yine bahsedilen ayar üzerinden işlemlerinizi sağlayabilmeniz mümkündür.

Facebook marketplace konum değiştiremiyorum

Facebook marketplace konum ayarlama, facebook marketplace konum farklı gösteriyor, marketplace konum değiştirme, facebook marketplace konum nasıl değiştirilir, facebook marketplace konum hatalı gösteriyor, marketplace konum yanlış gösteriyor. Marketplace alanında gösterilmiş olan konumun değiştirilmesini istiyorsanız o halde sağlanması gereken ayarları birlikte yapacağız.

Marketplace konum yanlış gösteriyor

Henüz daha tüm hesaplarda yerini almasa da bir çok kullanıcı için aktif edilmiş olan marketplace alanı oldukça iş görmektedir. Kendisine lazım olan bir eşyayı ikinci el fiyatına bulabildiğiniz bu alanda şehir ayarlaması yani konum bilgilerini de kendini ayarlayabilirsiniz.

Facebook marketplace konum değiştiremiyorum, marketplace konum değiştirme, marketplace konum hatalı, marketplace konum yanlış gösteriyor, facebook marketplace konum ayarları, marketplace konum düzenleme

Marketplace kısmına giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta ”Konumu değiştir” bölümünü göreceksiniz. Konumu değiştir seçeneğine tıkladığınız da ise karşınıza bir harita gelecektir. Gelen bu harita içerisinde gideceğiniz alana sürükleme işlemi yapmanız yeterliliğini korumaktadır. Sürüklediğiniz yer sizin konumu gösterilmesini istediğiniz yerse burada kalıp ”Uygula” demeniz halinde sorun kalmayacaktır.

Bunun sonrasında hala daha konum değişmiyor ise uygulamayı telefondan kaldırarak yeniden yüklemeyi denemeniz de fayda bulunuyor. Arka planda çalışan hali hazırdaki uygulamaları da kaldıralım. Bilgisayardan yapıyorsanız başka bir tarayıcı üzerinden deneme yaparak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Sağlanan ayarlarla birlikte facebook marketplace konum değiştiremiyorum diyenler sorununu gidermiş olacaktır.

Facebook marketplace konum değiştiremiyorum, marketplace konum değiştirme, marketplace konum hatalı, marketplace konum yanlış gösteriyor, facebook marketplace konum ayarları, marketplace konum düzenleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here