Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook marketplace ilanlarımı görme bulma işlemlerini ve nerede olduklarını ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Facebook’un ticaret alanı olarak herkes tarafından kabul görmüş olduğu Marketplace özelliği gün geçtikçe popülerliğini daha da yükseltmektedir. Aslında bunun tek nedeni ise kullanıcıların bu alanda çok fazla gezinti sağlamasıdır. Siz de ilan vermeye başladıysanız muhtemelen verdiğiniz ilanlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuzdur. Facebook marketplace ilanlarımı görme bulma işlemlerini yazımızda paylaşacağız.

  • Marketplace üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımlar bazen askıda kalırken bazende hiç yayına verilmemektedir.
  • Bunların tamamını kontrol edebileceğiniz yer ise ilanlar alanıdır. İlanlar bölümüne daha öncesinde hiç girmediyseniz eğer bu alana nasıl giriş yapacağınızı adım adım paylaşacağız.

Facebook marketplace ilanlarımı görme bulma

Facebook marketplace ilanlar

Facebook Marketplace ilanlar alanına erişim yapabilmeniz için ilk önce Facebook uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin. Hesabınızın içerisine giriş yaptığınızda ise sayfanın sol ya da sağ üst köşesinde bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun.

Açılan sayfada gelen bilgilendirme ekranında ‘’Marketplace’’ yazısını göreceksiniz. Oranın üzerine tıklayın. Ve ardından açılan ekranın sol üst alanında ‘’Profil’’ simgenize tıklayın. Marketplace ile ilgili ekrana seçenekler gelecektir. Bu seçenekler içerisinde ‘’İlanların’’ alanına giriş gerçekleştirin.

Buraya girdiğinizde daha öncesinde paylaştığınız tüm ilanlarınızı görebilirsiniz. İlanlara ne kadar etkileşim olmuş ya da hangi ilan ne hatası almış bunların tamamını görebilmeniz mümkündür. Şimdi tüm bu bilgilendirmeler üzerine siz belirttiğimiz alana geldiğinizde ilanlarınıza bulamıyorsanız bu durumda farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

Facebook Marketplace ilanlarım nerede

Facebook marketplace ilanlarımı bulma

Facebook Marketplace ilanlarım nerede diye merak ediyorsanız yukarıdaki verdiğimiz yere girmeniz yeterlidir. Ancak buraya geliyorum burada bende çıkmıyor böyle bir şey diyorsanız uygulamanızı güncelleme yapmamışsınızdır. Güncellemek için Facebook giriş bilgilerinizi bilmeniz gerekiyor. Bunları biliyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeniz en güncel haline döndürecektir.

Sorunu bu gidermez ise farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek işlem sağlamayı deneyin. Eğer o telefonda oluyor girdiğiniz cihazda olmuyorsa farklı bir problem bulunuyor demektir. Sorun bildir alanına gelerek Marketplace uygulamanızı seçip sorununuzu açıklayıcı bir şekilde yetkililere bildirin. Yetkililer tarafından gerekli incelemeler tamamlandığında sorun giderilecektir.

marketplace ilanlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here