Paylaş

Facebook Marketplace ilanım onaylanmıyor. Marketplace alanına ticaret amaçlı verdiğimiz ilan onaylanmadıysa çözüm yazımızda.

Ticaretimizi artık uygulamalar üzerinden sağlayabiliyoruz. Evimizde kullanmadığımız ikinci el eşyaların satış işlemlerini yapabilmek eskiye oranla daha kolaydır. Letgo uygulaması buna öncülük ederken Facebook ise yeniliklerle bu alanda inanılmaz bir gelişime gitmiş durumdadır. Açılan satış sayfaları sonrasında gruplarda da ticaret yapılmaya başlanınca Marketplace alanının gelmesi gecikmedi. Kullanıcılar bu alandan eşyalarının satışlarını yaparak lazım olan eşyaları da satın alabilmektedir. Tamamen kullanıcıların kendileriyle iletişime geçerek yaptıkları alışverişlerde aksaklıklarda yaşanabilmektedir. İlanı verdikten sonra ilanı onaylanmayan kullanıcıların sayılarında her geçen gün artışın olduğu görülmektedir. Facebook topluluk kurallarına dikkat ederken Marketplace alanında da ticaret ilkelerine özen göstermektedir. Yani sizin facebook Marketplace alanına verdiğiniz ilan onaylanmıyor ancak siz bu onaylamanın haksız yere olduğunu düşünüyorsanız kontrollerimizi ve itirazımızı nasıl yapacağınızı aktaracağız.

Facebook Marketplace ilanım onaylanmıyor

Facebook Marketplace ilan vermiyor, marketplace ilanı onaylamıyor, Marketplace ilanımı vermiyor, facebook Marketplace alanında ilan vermek istediğimde bunu onaylamıyor, Marketplace hata alıyorum, Marketplace ilan sorunu nasıl giderilir. Facebook Marketplace alanına ikinci bir eşyanızın satışını yapmak için ürünü vermek istediğinizde ilan onaylanmıyorsa ticaret ilkelerine ait bir kuralı ihlal ettiğinizden kaynaklıdır.

Facebook ilan vermiyor

Kural ihlali yapmamanıza rağmen Marketplace ilanınız onaylanmıyorsa bu durumda yapmanız gereken işlem yaşanılan sorunu facebook yetkililerine iletmektedir. Marketplace ilan sorununu ilgili yetkililere iletebilmek için yapmanız gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

Facebook Marketplace ilanım onaylanmıyor, marketplace ilan onaylanmıyor, marketplace ilan yayınlanmıyor, marketplace ilan sorunu, marketplace ilan vermiyor, marketplace ilan veremiyorum
  • https://www.facebook.com/help/1111522082202222?helpref=faq_content İlgili alana girişimizi gerçekleştirdikten sonra yaşamış olduğunuz sorunu ilgili facebook yetkililerine iletebilirsiniz.
  • Eğer ki ticaret ilkelerini ihlal ettiyseniz bunun için yapmanız gereken ilanı silmektir. İlanı silerek yaşanan sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
  • İlan ile ilgili gerekli alandan itirazınızı yaptıktan sonra sonuç hakkında bilgi edinebilmek için 24 saat sonrasında tekrar kontrol ederek sorununuzun incelemesini gözden geçirebilirsiniz.

Facebook Marketplace alanında ilan sorunu için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştık. Takıldığınız yerleri bize yorumdan iletmeniz halinde gerekli desteği yine aynı şekilde yorum alanından ileteceğiz. Ticaret amaçlı açılan yere ilan verip ilanlara bakıp satış ve alışveriş yapabiliyorsunuz. Kişilerle birebir iletişime geçip o şekilde fiyat noktasında anlaşmaya gidebiliyorsunuz.

Facebook Marketplace ilanım onaylanmıyor, marketplace ilan onaylanmıyor, marketplace ilan yayınlanmıyor, marketplace ilan sorunu, marketplace ilan vermiyor, marketplace ilan veremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here