Paylaş

Facebook kısayol çubuklarını kaldırma. Hesabınıza giriş yaptığınızda alt kısımda bulunan kısayolların görünmemesi için yapılması gerekenleri konu aldık.

Facebook’a gelen yeni özellikler ana sayfa ekranına kısayol olarak eklenmiştir. Kullanıcıların daha rahat şekilde erişim sağlanması hedeflendiği için hemen alt kısma koyulmuştur. Artık ana sayfa alanının haricindeki kısayollara da direk olarak girişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Watch, Marketplace ve gruplar kısayolu hesabınızın alt bölümüne eklenmiş durumdadır. Burayı kendinize özgü yapmak istiyorsanız gerekli olan ayarları işleme almanız lazımdır. 2019 Yılına hızlı bir giriş yapan Facebook, 2020 yılında da önemli değişimler yapacağa benziyor. Watch ve Marketplace ile birlikte çok büyük bir yankı uyandırdı diyebiliriz.

Facebook kısayol çubuklarını kaldırma

Eskiyen bir eşyanızı çöpe atmak yerine Marketplace alanında değerlendirebilirsiniz. Ya da hesapta canınızın sıkıldığı bir anda hemen Watch alanına girerek videoları izleyebilirsiniz. Gruplara üyeliğiniz bulunuyorsa, bunun düzenlemeleri için grup bölümüne girerek ayarları yapabilirsiniz.

Facebook kısayol çubuklarını kaldırma

Tabi bu özelliklerin çok rahat şekilde bulunabilmesi içinde kısayolların ana ekrana eklenmiştir. Alt kısımdaki özel sembollere tıklayarak ayarlarınızı sağlayabiliyorsunuz.

Kısayol çubuklarının görünmemesi için;

  • Ayarlar
  • Kısayollar
  • Kısayol çubuğu
  • Watch’taki Videolar
  • Marketplace
  • Gruplar

Sırasıyla bu adımları takip ederek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Geldiğiniz ekranda tikler sağa doğru çekilmiş olmalıdır. Görünmesini istemediğiniz kısayolun üzerine gelerek sola kaydırmanız halinde kapama işlemleri bitmiş olacaktır.

Facebook kısayol çubukları nasıl kalkar

Facebook tüm getirdiği özelliklerin ayarlamalarını kişilerin kendilerine bırakmaktadır. Siz hesabınıza giriş yaptığınızda belirttiğimiz alanda böyle bir bilgilendirme gelmiyorsa, çözüm için nelerin gerekli olduğunu inceleyeceğiz.

Facebook kısayol çubuklarını kaldırma

Kısayollar yazısını göremediğiniz taktirde uygulamayı hemen güncelleme yapabilirsiniz. Güncelleme ayarları sonrasında sorunun giderilmiş olması lazımdır. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini biliyorsanız, farklı bir telefondan giriş yaparak deneme gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook’ta yaşamış olduğunuz diğer sorunları bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz. Facebook kullanıcı bakımından zengin bir uygulamadır. Her kesime hitap ettiğinden dolayı hesap alanına sürekli güncellemeler getirmektedir. Haliyle uygulamayı sürekli güncel tutmanız sizin için faydalıdır.

Gelecek her yenilikten sizi en kısa süre içerisinde haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here