Paylaş

Facebook kısayol çubukları neden göremiyorum. Alt tarafta yer edinen kısayol çubukları sizin telefonunuzda görünmüyorsa nedenini birlikte inceleyeceğiz.

Watch, gruplar ve Marketplace kısayolları sizler için hesapların alt kısmındaki bölmeye getirilmiştir. Facebook uygulamanız güncel ise eğer ana sayfa bölmesinin oradaki yerde bu çubukları görebiliyorsunuz.

Sosyal medya hesaplarınızı sürekli güncel tutmanız gerekiyor. Güncel olmadığı taktirde başkalarının yararlandığı özelliklerden siz fayda göremeyebilirsiniz. Hesaplarda başımıza çeşitli hatalarda gelebiliyor. Sizin için önemli olan bu hataların nasıl giderileceğidir.

Facebook kısayol çubukları neden göremiyorum

Biz sizin adınıza karşılaşılan sorunları ele alıyoruz. Doğru bir arama tüm sorunların giderilmesine etkendir. Yaptığınız arama sonuçlara katkımız olsun diye yazılarımızı hazırlamaya devam ediyoruz. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda Watch, Gruplar ve Marketplace çubuklarını göremiyorsanız, nelerin yapılması gerektiğine beraber bakalım.

Facebook kısayol çubukları uygulamada gezinti yapmamızı kolaylaştırmak için vardır. Bunların olmaması ister istemez moralinizi bozabiliyor. Kısa bir araştırma tüm sorununuzu giderebilir. Araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek amacıyla gerekli incelemeleri yapmış bulunuyoruz.

Facebook kısayol çubukları niye yok

Kısayol çubuklarının görünmemesi durumunda uygulamanızı en güncel hale getirelim. Güncellemeleri Play store ya da Apple store üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Ama güncel olmasına rağmen yine çıkmıyorsa diğer seçenekleri size göstermek istiyoruz.

Kısayol çubuklarını geri getirme yöntemleri birden fazla olduğundan dolayı bunların hepsini tek tek ele alalım. Sonrasında zaten problemimizin giderileceğini göreceğiz.

Facebook kısayol çubukları neden göremiyorum

Facebook uygulamasına giriş yaptığımızda alt alanda bulunan görev çubuklarının olmadığını gördüğünüz an aşağıdaki işlemleri ele almanızı tavsiye ediyoruz.

 • Uygulamanızın güncel olmaması
 • Saat ve tarih ayarlarının yanlış olması
 • Cihazınızın bu kısayolları desteklememesi
 • Telefon yazılımızın çok eski olması
 • Uygulamada aldığınız geçici engelleme

Hesabınız da böyle bir durumun olmadığını var sayarsak, bu durumda kısayol çubuğunun özelleştirilmesini öncesinde yapmış olma olasılığı bulunuyor.

Facebook kısayol çubukları neden göremiyorum
 • Ayarlar
 • Kısayollar
 • Kısayol çubuğu
 • Watch’taki videolar
 • Marketplace
 • Gruplar

Burada seçenekler sola doğru kaymışsa eğer sağa doğru kaydıralım. Bunu yaptıktan sonra uygulamayı arka planda kapatıp yeniden açalım. Açıldığında artık kısayol çubuklarının hesabınız da olduğunu görebilirsiniz. Facebook’ta ki güncellemeleri ve kısayol çubuklarıyla ayalarımızı bu şekilde yapabiliyorsunuz. Sormak istediklerinizi yoruma ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here