Paylaş

Facebook karanlık modu kapatma iptal etme. Hesabınızda gece modunu pasif duruma getirmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Facebook bilgisayarda beta sürümünü aktif duruma getirmiş bulunmaktadır. İsteyen klasik Facebook hesabında kalırken isteyen ise bu sürüme geçebilmektedir. Beta sürümüne geçiş yapan kullanıcılar karanlık moddan yararlanabilmektedir.

Bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yaptıktan sonra karanlık modu aktif ettikten sonra tekrar nasıl pasif edeceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Facebook kullanıcıları için uygulamaya sürekli güncelleme getirmektedir. Getirdiği her güncelleme ile birlikte de yenilikleri hesaplara dahil etmektedir.

Hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yapan biriyseniz eğer beta sürümüne geçerek karanlık modu etkin hale getirebilirsiniz. Karanlık modu akşam saatlerinde kullanmak mantıklı olduğu için sabah tekrar eski haline nasıl getireceğinizi konu aldık.

Facebook karanlık modu kapatma iptal etme

Birlikte gerçekleştireceğimiz işlemler sonrasında gece modunu pasif duruma getirerek sorununuzu gidereceğiz. Yapmanızı istediğimiz işlemleri adım adım işleme koymanız durumunda karanlık modu kapalı hale getirmesini tamamlayabilirsiniz. Hazırsanız eğer ayarların nereden yapıldığına birlikte bakalım.

Facebook gece modu iptal etme

Facebook’un messenger uygulamasındaki karanlık modu nasıl aktif edip, nasıl pasif konuma getireceğinizi daha öncesinde hazırladığımız yazılarda sizlere paylaşmıştık. Bu yazımızda ise bilgisayarınızdan Facebook uygulamasına giriyorsanız eğer ışıkların gözünüzü almaması için yapmanız gerekenlere değindik.

facebook gece modu iptal etme
  • Bilgisayarınızdan Facebook uygulamasına giriş yaptığınızda karanlık mod aktif durumdaysa bu durumda beta sürümünü kullanıyorsunuz demektir.
  • O yüzden işlemleri fazla uzatmadan hemen yapmanız gerekenlere göz atalım.
  • Sağ üst alanda bulunan profil resminize dokunun.
  • Gelen ekrandaki seçenekler arasında ‘’Karanlık mod’’ yazısını göreceksiniz. Sola doğru kaydırın.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra probleminiz çözüme kavuşacaktır.
  • Siz gece modunu kapalı konuma getirmenize rağmen işlemler devreye girmiyorsa,
  • Klasik Facebook hesabına geçiş yap diyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Facebook’ta bir işlem sağladığınızda muhakkak internetinizin olması gerekiyor.
  • İnternet bağlantısı yok ise yaptığınız işlemler askıda kalabilmektedir.
Facebook karanlık modu kapatma iptal etme

Facebook karanlık modu iptali için yapmanız gerekenlere değindik. Artık sizde yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibisiniz. İşlem sırasında takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here