Paylaş

Facebook karanlık modu açma etkinleştirme. Bilgisayardan hesabınıza giriş yaptığınızda gece modunu aktif etmek istiyorsanız çözüm yöntemleri yazımızda.

Facebook kendi içerisinde sürekli güncellemeye gitmektedir. Bunun temel nedeni kullanıcılarının isteklerini yerine getirmektedir. Facebook’a bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da tabletten giriş yapılabilmektedir. Karanlık modu bilgisayarınızda programsız nasıl aktif edeceğinizi konu aldık.

Facebook’ta gelen yenilikleri fark etmeniz biraz zaman alabilmektedir. Ancak araştırmacı bir kişiliğe sahipseniz gelen yeniliğini anında fark edebilirsiniz. Bilgisayarınızda Facebook uygulamasına akşam saatlerinde giriş yaptığınızda gelen ışık gözünüzü alabilmektedir. Facebook yetkilileri ise bu durumda el atmış bulunmaktadır.

Bundan sonraki süreçte bilgisayarınızdan Facebook uygulamasına giriş yaptığınızda gece modunu etkin hale getirebilirsiniz. Karanlık modu açabilmeniz için gerekli olan işlem aşamalarını bilmiyorsanız eğer bunların neler olduğunu kapsamlı şekilde anlatacağız.

Facebook karanlık modu açma etkinleştirme

Facebook karanlık modun açılabilmesi için öncelikle Beta sürümüne geçmeniz gerekiyor. Hemen bu sürüme nasıl geçeceğim diye düşünebilirsiniz. Panik yapmadan yazımızdaki işlem aşamalarını takip etmeniz halinde sorunu giderebileceksiniz.

Facebook gece modu

Facebook beta sürümüne nereden ve nasıl geçileceğini ardından karanlık modu nasıl aktif edeceğinizi yazı içerisinde detaylıca anlattık. Aşağıdaki adımları tek tek işleme koymanız halinde sorun kısa süre içerisinde giderilecektir.

facebook gece modunu açma
  • Öncelikle bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst alanda bulunan aşağıya doğru bakan ok işaretine tıklayın.
  • Karşınıza gelen seçenekler içerisinde ‘’Facebook Beta’yı gör’’ yazısının üzerine dokunun.
  • Beta alanına geçiş yaptıktan sonra sağ üst alanda bulunan profil simgesine tıklayın.
  • Sunulan seçenekler içerisinde ‘’Karanlık mod’’ görmüş olmanız gerekiyor.
  • Kutucuk pasif durumdadır. Onu sağa kaydırın.
  • Böylelikle gece modunu etkinleştirmiş oldunuz. Beta sürümüne geçmeden bu özelliği şimdilik kullanamıyorsunuz.
  • Beta sürümünü ise Facebook tüm hesaplara dahil etmiştir. Telefona benzer ara yüze sahip olmasından dolayı bu sürümü kullanmanızda herhangi bir sorun olmayacaktır.
  • Facebook beta’yı gör özelliği sizin hesabınızda görünmüyorsa bu durumda farklı bir tarayıcı üzerinden bağlantı kurmayı deneyin.

Facebook karanlık modunu nasıl etkinleştirmeye dair bilgilere yer vermiş bulunuyoruz. Yukarıdaki aşamalar sonrasında sizde artık bu bilgilere sahipsiniz. Sormak ya da eklemek istedikleriniz varsa bunları bize yorumdan iletebilirsiniz.

facebook gece modu
Facebook karanlık modu açma etkinleştirme
Facebook karanlık modu açma etkinleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here