Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook karanlık mod nerede ve bulamıyorum diyenler için gerekli olan bilgileri ele alacağız.

Facebook sürekli kendisini geliştiren ve yenileyen bir sosyal medya uygulamasıdır. Karanlık mod ile ilgili bilgisayarlardan geçişin nasıl olduğunu ele almıştık. Lakin telefonlara henüz daha bu özelliğin gelmemesinden ötürü bir çok kullanıcı üzülmüştü. Facebook karanlık mod nerede ve bulamıyorum diyorsanız işlemlerin hangi alandan sağlanacağına birlikte bakacağız.

Öncelikle artık bu özelliği sadece bilgisayarlarda değil, telefonlarınızda da sorunsuz bir şekilde kullanıldığını belirtmemizde fayda bulunmaktadır. Telefonlara yeni dahil edilen özelliğin nerede olduğunu bilmiyorsanız ya da bulamıyorsanız eğer bu konuda surat asıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Var olan ayarlara nasıl ulaşacağınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Facebook karanlık mod nerede ve bulamıyorum

Facebook karanlık mod

Facebook karanlık mod nerede merak ediyorsanız bu özelliğin hangi alanda olduğunu ayrıntılı şekilde size sunacağız. Bu sayede sizde artık Facebook gezintilerinizi akşam olduğunda rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz.

İlk olarak Facebook uygulamasına telefonunuzdan gelin. Uygulamanıza giriş işlemi sağlamanızla birlikte gelen sayfanın sağ üst alanında ya da alt tarafında bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırmanızla beraber ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ bölümüne tıklayıp gelen ekranda ‘’Karanlık modu’’ yazısını görmüş olmalısınız.

Onun üzerine tıklayıp karanlık modu aktif duruma getirebiliyorsunuz. Lakin bir çok kullanıcı kendilerinde bu alana geldiğinde böyle bir özelliğin olmadığını dile getirmektedir. Hal böyle olunca da akşam olunca uygulamadan yansıyan ışık gözlerini alabilmektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaşılmaması için izlemeniz gereken yol ise aşağıdaki şekilde ilerlemektedir.

Facebook karanlık mod bulamıyorum

Facebook karanlık mod nerede ve bulamıyorum

Facebook karanlık mod bulamıyorum diyenler için belirtilen alana geldiğinizde görünmüyorsa bu durumda giriş bilgilerinizi biliyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız işlem neticesinde uygulama en güncel haline geri gönderilecektir. Doğal olarak da yeni gelen güncelleme de sisteme dahil edilerek sorunsuz şekilde ayarlar bitecektir. İlgili aşama da sormak ya da merak ettiğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirmenizle birlikte sorununuzu giderebileceksiniz. Son ihtimal ise sorun bildir üzerinden sorunu ilgili yetkililere bildirmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here