Paylaş

Facebook izlediğin videolar izleme geçmişi temizleme işlemlerini nereden yapacağınızı ayrıntılı şekilde yazımız içerisinde anlatacağız.

Facebook izlediğin videolar izleme geçmişi temizleme

Facebook, dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisidir. Uygulama içerisinde gruplardan, sayfalardan veya arkadaşlarınız tarafından sürekli video paylaşımı sağlanmaktadır. Aynı zamanda Watch alanında da izlemek istediğiniz videoları açıp izleyebilirsiniz. Bu videoların geçmişini temizlemek için nereye giriş sağlamanız gerektiğini konu aldık.

Milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook uygulamasına Watch özelliği getirilerek video izleme oranını arttırmaya gidilmiştir. Tabi uygulamada sadece Watch kısmından değil akış alanınızdan da videolarınızı izleyebilirsiniz.

Takip ettiğiniz sayfaların, grupların ya da arkadaşlarınızın yaptığı video paylaşımlarınızı gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz. Ancak eminim sizde çoğu kullanıcı gibi izlediğiniz bu videoların geçmişinin tutulup tutulmadığını merak ediyorsunuzdur.

Videoların izleme geçmişi bulunmaktadır. Yani siz bir videoyu izlerken onu yarıda bıraktığınızda tekrar izleyebilmek için izlediğin videolar alanına girip oradan videoya devam edebilirsiniz. Aynı şekilde bu alana girişinizi yaparak arama geçmişinizi de silebilirsiniz.

Uygulamanızda daha öncesinde hiç bu alana giriş yapmadıysanız eğer adımları sizlere gerek görsel gerekse de yazılı olacak şekilde paylaşacağız. Aşağıdaki adımları işleme koymanız durumunda sorununuzu giderebilirsiniz.

facebook

Facebook izlediğin videolar izleme geçmişi temizleme adımları

  • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından gelen ekranın sağ üst tarafında bulunan aşağıya doğru ok işaretine tıklayın.
  • Size sunulan seçenekler içerisinde ‘’Hareketler dökümü’’ alanına dokunun.
  • Beraberinde bir ekran gelecektir. Gelen sayfanın sol tarafında ‘’Daha fazla’’ seçeneğine tıklayın.
izlediğin videolar
  • Bu işlem sonucunda ‘’İzlediğin videolar’’ adı altında bir seçeneğin belirdiğini göreceksiniz. Onun üzerine dokunun.
  • Açılan sayfada Facebook hesabınızda izlediğiniz tüm videoları görebilirsiniz.
  • Bu videoları tek tek silmek yerine toplu silmek istiyorsanız yukarıda ‘’İzleme geçmişini temizle’’ butonuna tıklamanız yeterlidir.
  • Artık izleme geçmişinizin tamamını silmiş olacaksınız.

Facebook hesabınızda video izleme geçmişini izleyeceğiniz bu yollar ile temizleyebilirsiniz. Konu hakkında akılınıza takılan ya da sormak istediğiniz bir yer olursa bunu bize yorumdan paylaşabilirsiniz.

Facebook izlediğin videolar izleme geçmişi temizleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here