Paylaş

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama. Facebook hesabınızın güvene alabilmek için en sağlıklı olan bu yöntemi aktif edebilmek için detaylar yazımızda.

Tüm sosyal medya uygulamalarının çalınma riski eskiden oldukça fazlaydı. Ancak akıllı telefonların çıkışıyla birlikte uygulamalardaki güncellemeler de artış göstermeye başlamıştır. Teknolojiye dur demek oldukça zor olduğu için tüm teknolojik aletlerinde özellikleri farklılaştırılmıştır. Bunlarla birlikte kullanılan uygulamalardaki özelliklerde yine aynı oradan artırılmıştır. Fake hesapların önüne geçebilmek için oldukça uzun uğraşlar veren Facebook yetkilileri istedikleri sonuca ulaşmış durumdadır. Hesabınızın artış çalınıp çalınmayacağı endişesiyle girmektense güvenlik adımlarını kuvvetli hale getirmeniz bunların hepsini ortadan kaldıracaktır. İki faktörlük kimlik doğrulama adımı ise bunların en başında gelmektedir. Normal girişin haricinde size kod göndererek onaylanmanızı isteyen bu sistemde hesabın çalınma durumunun oldukça az olduğunu belirtmekte yarar bulunmaktadır. Sizden başka kimsenin bu şekilde hesaba giriş sağlayamayacağını da bildirmekte yarar var. Şimdi bu ayarların nasıl işleme alınacağına birlikte göz gezdireceğiz.

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama

Facebook güvene alma, facebook hesap güvenliği, facebook kimlik doğrulamayı açma, facebook kimlik doğrulama nerede, facebook iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl açılır, facebook iki faktörlü kimlik doğrulamayı bulamıyorum. Çoğu kullanıcının bildiği ama bazı kullanıcıların haberdar olmadığı bu sistem her türlü içinizi rahatlatacak bir sistemdir. Genel anlamda tüm sosyal medya uygulamalarında da bu özelliğin var olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook hesap güvenliği

Facebook hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamanın aktif hale getirerek bundan sonra sizden başka birinin hesaba girmesi halinde size kod gönderilmesi için açma işlemlerini birlikte göz gezdireceğiz.

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama, facebook güvene alma, facebook hesap güvenliği, facebook hesabım çalınmasın, facebook kimlik doğrulamayı açma, facebook kimlik doğrulama nerede
  • Facebook hesabınıza girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan üst üste çizgili bölüme tıklıyoruz.
  • Ayarlar ve gizlilik yazan bölüme girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Sonra ise onun hemen altındaki Ayarlar bölümüne girerek buranda da gelen ekranda Güvenlik ve giriş kısmına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Hesap güvenliğine dair tüm bilgilerin geldiği bu ekranda sayfayı aşağıya doğru çektiğinizde ‘’İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan’’ bölümüne tıklıyoruz.
  • Açılacak olan sayfanın hemen altında ‘’Başla’’ seçeneğine tıklıyoruz.
  • Beraberinde gelen sayfada hangi alanda doğrulama yapılmasını istiyorsunuz. Telefon ise telefonun üzerine gelip tıkladığınızda kod ekranına gelecektir.
  • Telefonunuza gelen kodu yazdıktan sonra bundan böyle hesaba siz dahi şifrenizi girdiğinizde telefona kod gönderecek ve o kodu şifreyi girdikten sonra gelen ekrana girmediğiniz taktirde giriş yapılmayacaktır.
TAVSİYE YAZI: Facebook resmi profil yapma nerede

Ayarlara dair tüm aşamalarımızı birlikte kontrol ettik. Yukarıda bahsedilen ayarları yaptıktan sonra Facebook hesabınızın çalınmasını en aza indirebileceğinizi de yine aynı şekilde sizlerle paylaşmak isteriz.

Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama, facebook güvene alma, facebook hesap güvenliği, facebook hesabım çalınmasın, facebook kimlik doğrulamayı açma, facebook kimlik doğrulama nerede
facebook güvene alma, facebook hesap güvenliği, facebook hesabım çalınmasın, facebook kimlik doğrulamayı açma, facebook kimlik doğrulama nerede
facebook güvene alma, facebook hesap güvenliği, facebook hesabım çalınmasın, facebook kimlik doğrulamayı açma, facebook kimlik doğrulama nerede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here