Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook hikayeyi instagramda paylaşma ve yayınlama ayarlarını bildireceğiz.

Snapchat uygulaması ile beraber hayatımıza giren hikaye özelliği daha sonrasında diğer sosyal medya uygulamalarında da aktif olarak kullanıma geçti. Whatsapp, instagram, twitter ve Facebook ağlarında da özelliğin kullanıldığını söyleyebiliriz. Facebook hikayeyi instagramda paylaşma ve yayınlama konusunda da araştırmaların yoğunlaştığını gözlemledik.

Normalinde bu araştırmaların olma nedeni bir hikaye paylaşımının ayrı ayrı alanlarda sürekli paylaşımın zor olması sizin de canınızı sıkıyor olabilir. Dolayısıyla uygulamalar bu alanda kendini ciddi manada geliştirdi diyebiliriz. Eskiden instagram hikayesini otomatik olarak diğer platformlarda paylaşabilirken artık Facebook hikayesini doğrudan instagramdan yayınlayabileceksiniz.

Facebook hikayeyi instagramda paylaşma ve yayınlama

Facebook hikayeyi instagramda paylaşma

Facebook hikayeyi instagramda paylaşma ayarını uygulamanın kendi içerisinden sağlayabiliyorsunuz. Uygulamaya girmenizle birlikte hikaye alanına gelip eklemek istediğiniz hikayeyi eklemenizle birlikte paylaş butonu öncesinde ileri demelisiniz. İleri dediğinizde gelen sayfanın alt kısmında ‘’Hikayeyi instagram’da paylaş’’ seçeneği göreceksiniz.

Hikayenizi instagram’da paylaş butonu pasif durumda ise eğer burayı aktif duruma getirmenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Kapalı durumda iken paylaşım yaparsanız aktif olacak şekilde işlem görmez. Tüm bu aşamalar neticesinde siz ilgili alana geldiğinizde böyle bir seçenek göremiyorsanız bu durumda Facebook uygulamanız güncel değil demektir.

Çünkü ilgili özelliğin yeni eklendiğini bildirmek mümkündür. Haliyle gelen özelliğin sizin hesabınızda görünmüyor olma nedeni uygulamanızın güncel olmamasıyla alakalıdır. Siz bu ayarı devreye koymak istiyorsanız eğer güncelleştirme öncesinde şifre bilgilerine hakim olmalısınız. Nedeni ise güncellemenin devreye girebilmesi için uygulamanın kaldırıp yeniden yüklenmesi de gerekebilir.

Facebook hikayeyi instagramda yayınlama

Facebook hikayeyi instagramda yayınlama işlemlerini ilgili özelliği görmenizle birlikte sağlayabilirsiniz. Belirtilen ayarı işleme koyuyor olmanıza karşın devreye girmiyorsa yani yayınlama olmuyorsa eğer bu durumda internet bağlantınızın gözden geçirilmesi gerekiyor. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme gerçekleştiriniz.

Var olan tüm ayarlar neticesinde artık belirtilen sorun giderilmiş ve siz de aynı anda Facebook hikayenizi instagramda yayınlıyor olacaksınız. Oldu ki diyelim bu ayalar neticesinde hata alırsanız bize bu durumu yorum kısmından iletmeniz yeterli olacaktır.

Facebook hikayeyi instagramda paylaşma ve yayınlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz