Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook hikayeye animasyon ekleme ve koyma işlemlerinizi nereden sağlayacağınıza dair bilgileri vereceğiz.

Facebook hikaye alanı instagram ya da Whatsapp uygulamalarında olduğu gibi ilerleme sağlamamaktadır. Dolayısıyla bu alana getirilen yenilikler ise günden güne arttırılmaktadır. Facebook hikayeye animasyon ekleme ve koyma istiyorsanız eğer hangi ayarları gözden geçirmeniz gerektiğini paylaşacağız.

  • Animasyonlu hikaye koymak istiyorsanız eğer özellikten yararlanabilmeniz için yapılması gerekenleri size aktaracağız.
  • Hikayelerinizi daha eğlenceli hale getireceğiniz özelliği nasıl kullanacağınıza beraber bakacağız.
  • Özelliğin hangi alanda olduğunu ve kullanım şeklini aşamalı olacak şekilde paylaşıyor olacağız.

Facebook hikayeye animasyon ekleme ve koyma

Facebook hikayeye animasyon ekleme ve koyma

Facebook hikayeye animasyon ekleme işleminin sağlanabilmesi için yine uygulamanın hikaye alanına gelerek ilerleme sağlayabilirsiniz. Kullanım işlemlerini sonrasında hikayenizi yakınlaştır ve uzaklaştırmayı yapabilirsiniz.

Aynı şekilde yana kaydırma animasyonundan yararlanarak eğlenceli bir hikaye paylaşabilirsiniz. Ben hazırım diyorsanız eğer ayarları nereden yapacağınıza beraber bakalım.

  • Öncelikle Facebook hesabınıza giriş sağlayın.
  • Hesaba erişim işlemleri sonrasında gelen sayfadan da hikaye kısmına giriş gerçekleştirin.
  • Hikaye bölümüne girdiğiniz de ise burada gelen sayfanın sağ tarafında ‘’Animasyon’’ yazısını göreceksiniz.
  • Onun üzerine tıklayıp gelen seçenekler içerisinde istediğiniz animasyonu seçerek hikayenizi çekebilirsiniz.

Hikayeyi seçtiğiniz animasyonla çekip daha sonrasında paylaşımını yapabilirsiniz. Animasyon seçeneğini görüyor ve onu seçiyor olmanıza rağmen özellik devreye girmiyor ise farklı bir problem olabilir.

Facebook hikayeye animasyon koyma adımlarını size belirttiğimiz şekilde işleme alıyor olmanıza rağmen ayarlar devreye girmiyorsa eğer internetinizde bir sorun olabilir. Bağlantılarınızı kontrol ederek tekrar deneme sağlamanız gereklidir.

İnternetinizde bir problem yok ise Facebook şifre bilgilerini biliyorsanız eğer bilgiler doğrultusunda ilerleme sağlamalısınız. Uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemenizle birlikte tekrar aynı yere gelip ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ona rağmen ekleme olmuyorsa sorun bildir üzerinden sorunu ilgili yetkililere bildirmeniz gerekmektedir.

Sorun yetkililer tarafından incelenir ve ekleme işlemleri esnasında oluşan sorunla alakalı size bilgi gönderilecektir. Facebook hakkında sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir yer olur ise eğer bize bunu yorum kısmından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz