Paylaş

Facebook hikayesinin sesini kapatma kaldırma. Facebook durum alanına yüklediğiniz videonun ses ayarını kontrol edebilmeniz için gereken adımları ele aldık.

Normal çektiğiniz bir videoda manzaranın önemini göstermek istediğiniz de arkadan gelen sesler videoyu paylaşmamaya neden olmaktadır. Ya da ses gelmesinden ötürü hemen videoyu durduruyoruz. Veya da çoğu zaman ortamda ses oluşmasından dolayı video çekimini iptal edebiliyorsunuz. Aslında böyle bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Bilindiği üzere artık hikayeler faal bir şekilde kullanımdadır. Yani genel olarak fotoğraf ya da video çekimi sırasında hikaye olarak çekim sağlanmaktadır. Facebook hikaye bölümünde galerimizde bulunan bir videonun ya da çektiğimiz bir videonun sesinin çıkmasını istemiyorsanız çözüm için yapılması gereken ayarları anlatacağız. Arka planda çıkan seslerin videoda olmasını istemediğiniz andan itibaren çekilen içeriği hemen silmeyin. Tek bir tuşa tıklayarak bu sesi kapatıp paylaşımı yayına verebilirsiniz.

Facebook hikayesinin sesini kapatma kaldırma

Facebook hikayemdeki videonun sesini kapatma, facebook hikayemde videonun sesi çıkmasın, facebook hikayedeki video sesini susturma, facebook hikaye alanında paylaşmış olduğum videonun sesini çıkmasını istemiyorum, facebook hikayede paylaştığım videonun sesi nasıl kapatılır. Videonun sesini kaldırmak adına gerçekleştireceğiniz işlemler sanıldığı kadar zor değildir. Tek bir işlemle bu sorunu ortadan kaldırabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Facebook hikayede video sesi çıkmasın

Çekilen videoyu yeni ya da daha öncesinde çekmiş olmanız yapacağımız işlemin önüne geçmemektedir. Dolayısıyla Facebook hesabına geldikten sonra profil alanında hikaye kısmına erişim yapıyoruz. Videonuzu galeriden yükleyebilir ya da buna bağlı olarak yeni videonun çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook hikayesinin sesini kapatma kaldırma, facebook hikayedeki videonun sesini kapatma, facebook hikaye video sesi kaldırma, facebook hikayemdeki videonun sesi çıkmasın, facebook hikaye video sesini susturma
  • Videonun yükleme ya da çekme işlemleri bitirdiğinizde paylaşım yapmadan önce üst alanda mikrofon işaretini göreceksiniz.
  • Mikrofon işaretine tıkladığınızda x işareti belirecektir. Yani artık siz isteseniz de videodan ses gelme bir durum söz konusu dahi olmayacaktır.
  • Ses bağlantılarını bu şekilde kendiniz kontrol altında tutabilirsiniz.
Facebook hikayesinin sesini kapatma kaldırma, facebook hikayedeki videonun sesini kapatma, facebook hikaye video sesi kaldırma, facebook hikayemdeki videonun sesi çıkmasın, facebook hikaye video sesini susturma

Kendi hikayenizdeki videonun sesini bu şekilde kapattıktan sonra başkaları videodaki görüntüyü sadece görebilecektir. Tabi bu videonun sesi yok ibaresinde alt tarafta belirecektir. Yani sessiz modu kullandığınızı arkadaşlarınız da anlamış olacaktır. Sormak istediğiniz bir soru varsa bunu bizimle yorumda paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here